Szégyenletes dolog

Pokorni: erkölcstelen pártalapon osztani az iskolafejlesztési támogatást

Pokorni Zoltán szerint szégyenletes és erkölcstelen pártalapon osztani az iskolafejlesztési támogatásokat. A fideszes szakpolitikus a Magyar Nemzet pénteki számában megjelent írásra reagált sajtótájékoztatóján. A kormányszóvivő közölte: az elbírálásnál csak a pályázatok színvonala volt a meghatározó.

2008.08.29 17:14MTI

A napilap azt írta, hogy a 75 milliárd forintos iskolafejlesztési program kiemelkedő összegű támogatásait szinte kizárólag olyan települések nyerték el, amelyeknek szocialista országgyűlési képviselőjük van. A cikk megállapítja, hogy az egymilliárd forint feletti támogatásban részesülő 6 település közül mindössze egy tartozik fideszes országgyűlési képviselő választókerületébe. A 900 millió forint feletti támogatást elnyerő 14 településből 9 szocialista kötődésű.

A lap ugyanakkor megjegyzi, hogy összesen 253 iskolafenntartó nyert el iskola-felújítási támogatást, és ilyen számú település "politikai viszonyainak áttekintése szinte lehetetlen". Politikai elfogultság jeleként értékeli a lap azt is, hogy a nyertesek között csupán öt egyházi fenntartású intézmény van, és azok is csak alacsony összeggel. Pokorni Zoltán újságírói kérdésre válaszolva azt mondta: ha ez így van, "az elég szégyenletes dolog." Hozzátette: aki pártpolitikai alapon ítél ilyen, a gyermekeket érintő kérdésekben, erkölcstelenül jár el.

Daróczi Dávid kormányszóvivő sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva elmondta, hogy a pályázatok elbírálásakor soha senki nem vizsgálta, hogy kormánypárti, vagy ellenzéki irányítású-e egy település. Csak a pályázatok színvonala volt a meghatározó - szögezte le. Hozzátette: a Magyar Nemzet cikke nyomán kollégái áttekintették a pályázati eredményeket, s arra jutottak, hogy a nyertes települések közül 51 fideszes, 47 pedig szocialista, szabad demokrata irányítású.

Megjegyezte: országgyűlési képviselőknek semmi közük nem volt a pályázatokhoz, az intézményfenntartó önkormányzatok pályázhattak. Arató Gergely az oktatási tárca államtitkára azt mondta: azt, hogy nem politikai alapú döntés született, mi sem mutatja jobban, mint hogy az első budapesti nyertes tavasszal a Pokorni Zoltán irányította XII. kerület volt. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség kommunikációs osztálya azt közölte, hogy a döntések szigorúan vett, objektív mutatók alapján születtek meg.

A pályázatok elbírálásának első lépcsőjében az Educatio Kht., valamint az Országos Közoktatási Értékelési Vizsgaközpont szakértőinek véleményezése mellett a regionális fejlesztési tanács is javaslatot tehetett a pályázatok értékelésére vonatkozóan. Ezt követően kerültek a pályázatok a hét tagú szakmai grémiumból álló bíráló bizottság elé és a szakmai zsűri a pályázatokról a pontozási sorrend alapján döntött. A hátrányos helyzetű kistérségek plusz pontot kaptak, és nagyobb támogatásban részesültek.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.