Paksi erőmű
Pénzbírságot kaptak az Együtt-PM előállított aktivistái
Jogszerű intézkedéssel szembeni engedetlenség miatt fejenként 80-90 ezer forint közötti pénzbüntetést kapott az Együtt-PM paksi erőmű bővítése ellen demonstráló tíz aktivistája, akiket a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) budapesti Fő utcai székházából állítottak elő pénteken.
2014.01.31 18:04MTI
A büntetésről Barabás Richárd, az Együtt-PM politikusa nyilatkozott az MTI-nek.
Hangsúlyozta, a rendőrségen "udvarias és gyors" eljárásban volt részük, a szabálysértési büntetés kiszabásával ugyanakkor nem értettek egyet, ezért valószínűleg fellebbeznek.
Az ellenzéki politikus hangsúlyozta, a tíz aktivista 80-90 ezer forint közötti, személyenként eltérő összegű büntetést kapott. Barabás Richárd sikeresnek nevezte akciójukat, mivel szerinte azzal sikerült a korábbinál több ember figyelmét felhívni azon céljukra, hogy a paksi bővítésről népszavazás döntsön.
"Orbán Viktor nem dönthet az emberek megkérdezése nélkül" - fogalmazott, majd hozzátette: az Együtt-PM vasárnapi, budapesti tüntetésén is ezen véleményüknek kívánnak hangot adni.
Az Együtt-PM a paksi erőmű tervezett bővítése ellen tartott spontán tiltakozó demonstrációt pénteken délelőtt az NFM épületében. Az ellenzéki párt aktivistái elfoglalták a tárca portáját és népszavazás kiírását követelték a kormánytól. Az akcióban részt vevő tíz tüntetőt előállította a rendőrség.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06