Szükség esetén mindenhová időben odaérjen!
Új mentőállomást adott át Székely Tamás
A mentők az egyik leglényegesebb szereplői az egészségügyi rendszernek, mert a betegek nagyon gyakran először a mentővel, a mentősökkel találkoznak, amikor baj van - mondta Székely Tamás egészségügyi miniszter csütörtökön a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Emődön, ahol átadta az ország 225. mentőállomását.
2008.07.24 16:59MTINagyon fontos, hogy a mentők szükség esetén mindenhová időben odaérjenek, az utóbbi napok polémiái viszont éppen a lényegről vonják el a figyelmet, nevezetesen arról, hogy mindannyiunknak tudni kellene elsősegélyt nyújtani az arra rászorultaknak - hangoztatta a szakminiszter. Székely Tamás azt is mondta: négy perc van az ember életében arra, hogy a keringés és szívműködés leállása esetén sikeres lehessen az újraélesztés.
"Ez alatt a négy perc alatt riasztani kell a mentőket, és meg kell kezdeni a beteg ellátását", amit a megérkező mentők aztán a megfelelő felszereltséggel folytatnak. "A kormány kiemelten kezeli a mentőszolgálat fejlesztését, 2003 óta 35 új mentőállomást adtunk át, a mentőkocsik döntő többségét kicseréltük" - hangoztatta a szakminiszter, aki megjegyezte: Borsodban a fejlesztés előtt a mentőautók átlagéletkora 7 év fölött volt, és átlagban több mint 250 ezer kilométert tettek meg, ma 4-4,5 éves az átlagkor, a futásteljesítmény pedig nem haladja meg a 150 ezer kilométert.
A "15 perces kiérkezésről" szólva megemlítette azt is: 2003-ban Borsod-Abaúj-Zemplén területének 71 százalékára lehetett eljutni mentővel ennyi idő alatt, most 80 százalékos ez az arány. Székely Tamás a közeljövő fejlesztéseiről szólva a korszerű mentőirányítást emelte ki. Fogalmazása szerint azért, hogy "ne a múlt századi technikával, mágnestáblán tologassuk az autókat, és ne a mentésirányító szerencséjén múljon, hogy rálát-e arra az autóra, amelyik a legközelebb van az esethez". Erre egy négymilliárd forintos pályázatot ír ki a tárca, egy korszerű, GPRS-sel működő irányítórendszer épülhet ki - mondta, hozzátéve: folytatják az autók megfelelő eszközökkel való felszerelését és a kocsipark cserélését is.
Az Emődön két kocsival működő környezetbarát, napenergiával is üzemelő energetikai ellátórendszerrel felszerelt mentőállomás beruházása 60 millió forintba került, az összeget fele-fele arányban az Országos Mentőszolgálat és az önkormányzat biztosította.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06