Az emlékezés napja
NATO-futással tisztelegnek az 1848-1849-es szabadságharc áldozatai előtt
Idén is megrendezik a NATO-futást, amellyel az 1848-1849-es szabadságharc aradi vértanúira és gróf Batthyány Lajosra emlékeznek. A vasárnapi rendezvényen a szabadságharc 165. évfordulója alkalmából Ted White, a NATO kommunikációs főtitkárhelyettese is indul.
2013.10.01 02:29MTI
Az immáron 21. alkalommal megrendezendő sportesemény résztvevői futó és gyalogló számokra is nevezhetnek, a szervezők várják az egyénileg és csapatban nevezőket is.
A jelentkezők négy és tíz kilométeres versenytávon indulhatnak. A rövidebb táv rajtját a városligeti Olof Palme sétányon tartják, a versenyzőket az Ötvenhatosok terén várják a célban, míg a 10 kilométeres váltófutás az első kerületi Vérmező utcából indul, és ugyancsak az Ötvenhatosok terén ér véget.
A történelmi hagyományok ápolását támogató és a városi fiatalokat mozgósító sportrendezvényre a nevezés díjtalan.
A verseny iránt érdeklődők további részleteket a www.natofutas.hu oldalon olvashatnak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06