Levél a miniszterelnöknek
A cigányvajda is keresi a megoldást
Az ország gazdasági, szociális és munkaügyi helyzetének javítása érdekében levelet írt a miniszterelnöknek Lakatos Attila, Borsod-Abaúj-Zemplén megye közelmúltban megválasztott cigányvajdája - írta az Észak-Magyarország hétfőn.
2008.07.14 08:09MTIA cigányvajda szerint az ország leghátrányosabb helyzetű megyéiben állami vagy önkormányzati szerepvállalással alapítványokat hoznának létre, amelyek célja a leszakadó megyékben élő, halmozottan hátrányos helyzetű emberek, családok munkához juttatása lenne, etnikumtól, nemtől, életéletkortól függetlenül, mert jelenleg ezen emberek egyetlen jövedelemforrással rendelkeznek, a segélyekkel.
Lakatos Attila a lapnak elmondta: az állami tulajdonban lévő cégek - a MÁV, az Autópálya-kezelő Zrt., erdészetek, nemzeti parkok - az alapítványok segítségével foglalkoztathatnák segédmunkásokat, idénymunkásokat. Ugyanakkor a magántársaságok adókedvezményt kaphatnának, amennyiben az alapítványok közbeiktatásával alkalmaznák a hátrányos helyzetűeket.
Egy ilyen rendszer létrehozásával több ezer ember juthatna legális munkához és ugyanennyien kikerülnének a segélyezésből - olvasható az Észak-Magyarországban.