Kikelt magából az MSZP-s politikus

Szanyi Tibor: (Deutsch) Tomikám!...olyan hülye vagy, mint egy kövér segg!

Elfogadta az Európai Parlament (EP) plenáris ülése az úgynevezett Tavares-jelentést, Orbán szerint ezzel súlyosan sérül az ország függetlensége, míg az Együtt-PM szerint egész Európa kihátrált az Orbán-kormány mögül, a DK pedig a jelentés minden mondatával egyetért.

2013.07.03 22:29ma.hu

A Tavares-jelentés fő megállapítása az, hogy a magyarországi változások rendszerszintűek, azok trendje és tartalma pedig összeegyeztethetetlen az uniós értékekkel és a szerződés egyéb pontjaival, és ha ezt a trendet nem javítják ki kellő időben és megfelelő módon, akkor az az európai alapértékek súlyos megsértésének "egyértelmű kockázatát eredményezi".

A Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő ajánlásával 2011-ben elindult, az ELÉG a baloldal hazugságaiból! című Facebook-oldalon a hírre azt posztolták, hogy a Tavares-jelentés hemzseg a hibáktól és a tárgyi tévedésektől: „Itt a vége, fuss el véle: Tavares, konyec.

ELÉG! Facebook-oldal


"Csak hogy értsd!"

"(Deutsch) Tomikám! Ha neked a Tavares név továrist jelent, akkor pont olyan hülye vagy, mint egy kövér segg! Csak hogy értsd!" - reagált rá szintén a népszerű közösségi oldalon Szanyi Tibor, az MSZP politikusa.

dr. Kocsis Máté, Fidesz szóvivő: "Nagy meglepetés nincs az egykori kommunista képviselő" jelentésében

Mint ismeretes, a dokumentum szerint az Országgyűlésnek a többi között törölnie kellene az alaptörvényből azokat a rendelkezéseket, amelyeket az Alkotmánybíróság korábban alkotmányellenesnek nyilvánított, maradéktalanul végre kellene hajtania a Velencei Bizottság ajánlásait, és azokkal összhangban felül kellene vizsgálnia, mely területeket szabályozzanak sarkalatos törvények. A határozat elismeri, hogy a kétharmados törvények jogintézménye más tagállamokban is létezik, és a rendszerváltás óta része a magyar jogrendnek is, ugyanakkor a jelentéstervezet szerint ezek "kiterjedt alkalmazása" továbbra is "aláássa a demokrácia elveit és jogállamiságot". A dokumentum szerint a családjogi, szociális és költségvetési kérdéseknek ki kellene kerülniük a kétharmados törvények köréből. Emellett a dokumentum annak fontosságát is kiemeli, hogy bár a kormánykoalíciónak egyedül is megvan az ehhez kellő többsége, az alkotmányozásnak mégis a lehető legszélesebb parlamenti konszenzussal kellene történnie.

Az irat - bár elismeri, hogy a demokratikus államberendezkedésnek nem elengedhetetlen feltétele az alkotmánybíróság - azt javasolja, hogy a magyar testület kapja vissza azt a jogkörét, hogy minden jogszabályról ítéletet mondhasson, kerüljön ki az alkotmányból az a passzus, amely kizárja,hogy a testület vizsgálja az alkotmánymódosítás alkotmányosságát, és az is, amely hatályon kívül helyezi az alaptörvény hatályba lépése előtti alkotmánybírósági ítéleteket, ugyanakkor üdvözli, hogy az Ab azóta hozott már olyan ítéletet, amelyben saját korábbi döntésére hivatkozik.

Az állásfoglalás szerint a magyar hatóságoknak fel kellene kérniük a Velencei Bizottságot és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatalát az új választási jogszabályok és intézményrendszer közös elemzésére, valamint utóbbit a választások megfigyelésére is.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.