Július vége előtt nem várható döntés

Nem bontották fel a BKV vezérigazgatói pályázatokat pénteken

A tervek szerint közjegyző jelenlétében bontották volna fel pénteken a 14, határidőre benyújtott pályázatot.

2008.07.04 18:21MTI

Tóthfalusi György (SZDSZ), aki a bíráló bizottság és a BKV Zrt. igazgatóságának is az elnöke, korábban azt jelezte, hogy a háromfős bíráló bizottság nem kíván részt venni a borítékok felbontásánál. Csak a hivatal által kiszignált, feldolgozott pályázati anyagokkal kívánnak foglalkozni. Jelezte azt is, hogy július végéig a bíráló bizottság nem kíván nyilvánosságra hozni semmit a pályázatokkal kapcsolatban. A grémium július 29-re terjeszti elő javaslatát a döntésre jogosult önkormányzati gazdasági bizottságnak. 

Az elnök szerint várhatóan csak a legesélyesebb jelöltekkel beszélgetnek majd el személyesen. Tóthfalusi György és Somlyódy Csaba (MSZP), a gazdasági bizottság elnöke, a bíráló bizottság másik tagja az MTI megkeresésére pénteken nem reagált. Kerényi László, a főpolgármesteri hivatal közlekedési ügyosztályvezetője, a bizottság harmadik tagja azt közölte az MTI-vel: nincs felhatalmazása arra, hogy bármit is mondjon ez ügyben. Megjegyezte, hogy az ő munkája csak a borítékok felbontását követően kezdődik el.
 
Megerősítette, hogy a pályázatokkal kapcsolatban július végéig semmit, még a jelentkezők számát sem kívánják nyilvánosságra hozni. Az MTI városházi információi szerint a borítékbontás csúszásának hátterében az áll, hogy Kerényi László a pályázatok bontását át akarta hárítani a vállalkozási ügyosztály vezetőjére, aki azonban elzárkózott ettől. A bíráló bizottsággal összefüggő feladatokat ugyanis a közlekedési ügyosztályvezetőhöz telepítették. 

Antal Attila, a cég előző vezérigazgatója, aki pályázat nélkül, Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes személyes javaslatára 2007 januárjától tevékenykedett a posztján, egészségi okok miatt idén április közepén távozott tisztségéből. A céget azóta Balogh Zsolt általános vezérigazgató-helyettes irányítja. Őt Antal Attila nevezte ki tavaly szeptemberben vezérigazgató-helyettessé, nem sokkal azután, hogy áprilisban beruházási irodavezetőként belépett a céghez.
 
Az MTI úgy értesült, hogy Balogh Zsolt benyújtotta pályázatát a vezérigazgatói posztra. Több jelentkezővel még a pályázatok beadása előtt tárgyaltak az önkormányzat szabaddemokrata, illetve szocialista vezetői. Köztük volt Kocsis István is, aki legutóbb az MVM Zrt. vezérigazgatója volt. Sajtóhírek szerint a posztra pályázók között van Futó Sándor, a BKV igazgatósági elnökének személyes tanácsadója is. A vezérigazgatói poszt augusztus 1-től tölthető be öt éven át.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.