A magyar emberek nevében visszautasítják

Fidesz: az AI éves jelentése torz és elfogult

A Fidesz szerint az Amnesty International éves jelentése kifejezetten torz és elfogult képet mutat be hazánkról, amelyet a magyar emberek nevében vissza is utasított a kormánypárt szóvivője csütörtöki sajtótájékoztatóján.

2013.05.23 12:20MTI
Fotó: MTI

"Ma reggel megint arra ébredtünk, hogy alaptalan és hamis állításokkal próbálnak nyomást gyakorolni Magyarországra, hiszen a kommunista Tavares-jelentést követően, most az Amnesty International írt jelentést Magyarországról" - jelentette ki Hoppál Péter. 

A szóvivő szavai szerint a szervezet jelentésében mutatott hamis Magyarország-képet a Gyurcsány-Bajnai-szövetségtől már megszokhatták, és ezek az érvek visszaköszönnek az ország külföldi lejáratásában. 

Hangsúlyozta: az Amnesty International támogatóként megjelent a "Bajnai-gárda mögött", amikor az a fiatalokat a Fidesz-székházba "küldte törni-zúzni".

A szóvivő szerint a szervezet jelentése a "baloldal lemezét tette fel" a roma kérdés tekintetében, hiszen arra hivatkozik, hogy Magyarországon erőszakos cselekményekkel üldözik a romákat. 

Ez azonban 2008-ban és 2009-ben történt, a Gyurcsány- és a Bajnai-kormányok időszaka alatt, most pedig a feltételezett elkövetők bíróság előtt állnak - tette hozzá a szóvivő, aki szerint a jelentés azt is elfelejti közölni, hogy Magyarország kormánya kezdeményezte az európai roma-stratégia létrehozását, és a magyar Országgyűlés volt az első Európában, amely nemzeti roma stratégiát alkotott. 

Hoppál Péter a médiatörvény ügyéről azt mondta: ebben a kérdésben az idő Magyarországot igazolta, minden vita lezárult, így "Európai Unió által lepecsételt médiatörvényünk van." Hoppál Péter nem kívánt hozzáfűzni semmit ahhoz, hogy a jelentés bírálja az új magyar alkotmányt, amely a házasság fogalmát egy férni és egy nő között értelmezi. 

A Fidesz szóvivője úgy vélte: nem újdonság az a jelenség, amely Magyarországra alaptalan vádakat zúdít, és amely különféle jelentésekben megpróbálja lejáratni a magyar embereket, hiszen Mesterházy Attila, az MSZP elnöke is külföldről próbál nyomást gyakorolni Magyarországra és Bajnai Gordont is külföldről pénzelik. Szerinte ugyanakkor a magyar embereknek elege van abból, hogy a baloldal a külföldet használja fel arra, hogy nyomás alá helyezze Magyarországot. 

"Nem hagyjuk magunkat gyarmatosítani! (...) Nem hagyjuk, hogy elvitassák a magyar emberek teljesítményét" - jelentette ki. Az új alaptörvény és módosításai körüli aggodalmakról, és a romákat megfélemlítő szélsőjobboldali csoportokról is beszámolt Magyarországra vonatkozóan az Amnesty International éves jelentésében, amely számos negatív megállapítás mellett a nemzetközi jogvédő szervezet által kedvezőnek tartott fejleményekről is említést tett. 

Hoppál Péter a Heti Válasz őszödi beszéddel kapcsolatos írásáról szóló kérdésre válaszolva azt mondta: ebben a vitában nem kívánnak és nem is tudnak részt venni. Ugyanakkor szerinte az üggyel kapcsolatban újra az derül ki, hogy a baloldal erői között a bizalmatlanság jelei és roppant erős véleménykülönbségek mutatkoznak.

Arra a felvetésre, hogy az MSZP az ügy mögött a Fidesz érdekeit gyanítja, Hoppál Péter úgy válaszolt: látható, hogy amint újabb hírek kerülnek elő a baloldal körüli problémákról, akkor ők egyből azzal vádaskodnak, hogy "itt valami hárítás van", holott éppen ők akarják a közvélemény figyelmét elterelni az elmúlt húsz év legsúlyosabb politikai botrányáról, amelyben a baloldal szövetkezett az alvilággal.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.