Alkotmánymódosítás
Felháborodott a CÖF, bírálja a Tavares-jelentést
Felháborodásának adott hangot a Tavares-jelentésben foglalt állítások miatt a Civil Összefogás Fórum (CÖF), valamint a Civil Együttműködési Tanácskozás (CET), és a dokumentum felülvizsgálatát kérik a készítőtől, Rui Tavarestől, az Európai Parlament szabadságjogi bizottságának jelentéstevőjétől.
2013.05.14 14:29MTIRui Tavares portugál zöldpárti politikusnak címzett levélben az áll: "úgy illene, hogy megköszönjük aggódását a magyar jogbiztonság és jogállamiság védelme okán. Ám köszönetet mégsem mondhatunk, csupán felháborodásunknak adhatunk hangot, hiszen Ön jelentéstervezetében olyan állításokat fogalmaz meg, amelyeknek - a tények alapján - a valósághoz aligha van köze".
A civilek többek között azt kérdezték Rui Tavarestől: honnan tájékozódott arról, hogy az új alaptörvény megalkotása előtt nem volt párbeszéd, mikor olvasta a magyar médiatörvényt, miből vonta le azt a következtetést, hogy az Alkotmánybíróság nem tudja betölteni alkotmányvédő szerepét.
Ezek kapcsán azt írták, hogy 2010. július 20-tól kezdődött az előkészítő munka, amelyben mindenki kifejthette véleményét, leírhatta javaslatait a parlament honlapján keresztül az alaptörvény tervezetével kapcsolatban.
A médiatörvény kapcsán arról "tájékoztatják" Rui Tavarest, hogy részletes, kötelező jogi eljárásokat tartalmaz a médiatörvény, sőt a korábban már közölt uniós elvárásoknak megfelelő módosítása 2013 áprilisában hatályba is lépett.
A civilek hangsúlyozták, hogy "az Alkotmánybíróság oly módon védi az alkotmányt, hogy néha a parlament nem tudja betölteni közhatalom-gyakorló szerepét. S az is tény, hogy az Alkotmánybíróság jogköre a rá vonatkozó módosítást követően - a korábbiaktól eltérően más típusú ügyekben - kifejezetten megnőtt".
Közölték, az általuk jelzett bármely témában a részletes jogszabályi hivatkozások nevesítésével szívesen állnak a politikus rendelkezésére.
Az "5000 szellemi honvédő magyar állampolgár nevében" a CÖF-CET vezetősége által írott levélben az olvasható, elvárják Rui Tavarestől, hogy "jelentéstervezetét bírálja felül, a tényeknek megfelelően módosítsa, vagy vonja vissza, és téves állításaiért kérjen elnézést azoktól a magyar állampolgároktól, akik a (...) születési idejének dátumakor a legsötétebb jogállamiság-nélküliségben élték megnyomorított életüket már 27 éve, és még 17 évig."
Korábban a a két szervezet José Manuel Barrosonak, az Európai Bizottság elnökének és Martin Schulznak, az Európai Parlament elnökének címzett nyílt levelükben azt a kérdést tették fel: "egyes EP képviselők milyen erkölcsi és jogi alapon bírálják és értékelik elégtelennek a magyar demokráciát, miközben egy definiálatlan, soha meg nem szavazott +európai értékrendre+ hivatkoznak?"
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06