Zsidó Világkongresszus
DK : Orbán Viktor csak szavakban ellenzi az antiszemitizmust
Demokratikus Koalíció (DK) véleménye szerint Orbán Viktor miniszterelnök hazudott, amikor a Zsidó Világkongresszuson (WJC) elmondott beszédében az antiszemitizmus kérlelhetetlen ellenségeként állította be önmagát és kormányát.
2013.05.06 13:55MTIMolnár Csaba úgy fogalmazott: a kormányfő lehet, hogy szavakban ellenzi, de a gyakorlatban "használja az antiszemitizmust".
A független képviselő kijelentette, hogy Orbán Viktor és kormánya a hétköznapi valóságban támogatja a "magyarországi antiszemitizmus arcait, figuráit és eseményeit ". Eközben az önkormányzatokban a Fidesz együttműködik az "újnáci Jobbik párttal".
Arról beszélt, hogy Nyirő József író újratemetését Kövér László házelnök is szervezete, a Fidesz képviselője, Wittner Mária pedig korábban részt vett a Magyar Gárda zászlóavatásán. Hozzátette, a parlamentben elfogadott nemzeti alaptanterv "tele van nyíltan vállaltan antiszemita íróval" és a Fidesz támogatásával épül a "Horthy-kultusz".
A WJC az MTI érdeklődésére korábban közölte: azért tartják idei tanácskozásukat Budapesten, mert azt az üzenetet akarják közvetíteni, hogy szolidárisak a magyarországi zsidósággal. A Zsidó Világkongresszus véleménye szerint a közelmúltban Magyarországon és más országokban is drámaian emelkedett az antiszemita és rasszista megnyilvánulások száma, és ez aggodalmat váltott ki a zsidó embereknél.
A háromnapos budapesti rendezvényen a világ zsidó közösségeinek ötszáz képviselője vesz részt.
Vasárnap az eseményen felszólalt Orbán Viktor kormányfő, aki azt mondta, a kormány erkölcsi kötelességének tekintette, hogy zéró toleranciát hirdessen az antiszemitizmussal szemben, az ugyanis elfogadhatatlan és eltűrhetetlen .
Ronald S. Lauder a WJC elnöke vasárnap a szervezet közgyűlését megnyitó vacsora után arról beszélt: a magyarországi zsidók azt várják Orbán Viktor kormányfőtől, hogy tegyen határozott lépéseket, és tegye egyértelművé az egész magyar lakosság számára, hogy nem tűri az intoleranciát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06