Az egész országban várható felhőszakadás

Több térségre másodfokú riasztást adtak ki a várható heves zivatarok miatt

Több térségben másodfokúra emelte a várható heves zivatarok miatt korábban kiadott elsőfokú riasztást csütörtök délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. E szerint Baranya megye teljes területén, valamint Somogy, Tolna, Fejér, Veszprém és Komárom-Esztergom megye több térségében már a következő órákban olyan heves zivatarok várhatók, amelyeket viharos erősségű szél, illetve jégeső kísérhet. 

A meteorológiai szolgálat az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetése szerint jelenleg a heves zivatarok miatt másodfokú riasztás van érvényben az abai, a balatonalmádi, a balatonföldvári, a balatonfüredi, a bonyhádi, a dombóvári, az enyingi, a kaposvári, a kisbéri, a komáromi, a komlói, a mohácsi, a móri, az oroszlányi, a pécsi, a pécsváradi, a sárbogárdi, a sásdi, a sellyei, a siklósi, a siófoki, a szentlőrinci, a székesfehérvári, a szigetvári, a tabi, a tamási, a tatai, a várpalotai, a veszprémi és a zirci kistérség területén.
 
Ezek közül több helyen a felhőszakadás miatt elsőfokú riasztás is érvényben van. Mind a várható heves zivatarok, mind a felhőszakadás miatt egyre több térségre - köztük a főváros területére is - újabb riasztásokat ad ki a meteorológiai szolgálat. A csütörtök éjfélig szóló veszélyjelzésben - Hajdú-Bihar és Békés megye kivételével - az összes megyében első- vagy másodfokú figyelmeztetés van érvényben, így egyre több felé lehet számítani heves zivatarra, illetve felhőszakadásra. 

A meteorológiai szolgálat figyelmeztetésében azt írta: eleinte a Dunántúl középső és keleti részén, majd késő este, illetve éjjel már másutt is kialakul zivatar. Pénteken napközben és este nagyobb eséllyel az ország keleti, délkeleti felében lehet dörgés, villámlás. Néhol - főként a Dunántúl keleti felén és a Duna-Tisza-közén - heves zivatar is valószínű, amelyet óránkénti 90 kilométeresnél erősebb szélroham, valamint nagyobb méretű jég kísérhet. Ezen felül helyenként rövid idő alatt nagy mennyiségű, 20-40 milliméternyi, kis valószínűséggel ennél több is csapadék hullhat - írták.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.