Állampolgárság

Fidesz: teljesen átlátható a kötvénykezelő cég tulajdonosi szerkezete

Az LMP közérdekű adatkéréssel fordul az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt.-hez, hogy megtudja, kik a letelepedési kötvények ügyeit intéző cég tulajdonosai.

2013.04.24 18:22MTI

A Fidesz szerint a letelepedési államkötvények kibocsátására kiválasztott magyar-kínai cég tulajdonosi szerkezete teljesen átlátható, tulajdonosainak adatai nyilvánosak, tehát értelemszerűen nem offshore vállalkozás, ezért valótlanságot állít az LMP-s Vágó Gábor.

Koszorús László, az Országgyűlés Gazdasági és informatikai bizottságának fideszes alelnöke az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében arra reagál, hogy az LMP közérdekű adatkéréssel fordul az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt.-hez, hogy megtudja, kik a kínai és vietnami állampolgárok magyarországi letelepedési kötvényeinek ügyeit intéző cég tulajdonosai. Vágó Gábor szerdai sajtótájékoztatója után az MTI-nek azt mondta, az Országgyűlés gazdasági bizottsága a letelepedési kötvények kibocsátásával egy "egzotikus adóparadicsomban" bejegyzett Kajmán-szigeteki céget bízott meg. A független országgyűlési képviselő azt mondta, hogy sajtóértesülések szerint a cég a 250 ezer eurós névértékű kötvényeket 300 ezer euróért adja tovább.

Ezzel szemben Koszorús László közölte: a szakbizottság által kiválasztott magyar-kínai Hungary State Special Debt Fund cég neves kínai üzletemberek által dollármilliókat hoz be Magyarországra, Magyarország fejlesztésére.

"Örülünk annak, hogy Vágó Gábor is felébredt és beállt ő is a valótlanságot állítók sorába, ezért most az LMP-s képviselő kedvéért immáron sokadjára újra elmondjuk: a gazdasági bizottság a bevándorlási program kapcsán csak és kizárólag olyan cégeket hagy jóvá, amelyek feltárják valódi tulajdonosaikat" - fogalmaz Koszorús László a közleményben.

Kiemelte: a fent említett cég tulajdonosai felfedték magukat, az üzleti életben ismert nevek, tapasztalatuk és feddhetetlenségük megkérdőjelezhetetlen, tehát Vágó Gábor valótlanságokat állít.

Koszorús László szerint offshore-ügyek a Gyurcsány-Bajnai-kormányok idején keresendők, amikor 1000 milliárd forint landolt adózatlanul svájci és ciprusi bankszámlákon, sőt, az ország vezetőinek tudtával offshore cégeket hizlaltak a nemzeti vagyonból. Bajnai Gordon máig nem adott elfogadható magyarázatot az őt körülvevő offshore-ügyletekre.

Ezzel szemben Magyarország új alaptörvénye elvágta az utat az offshore cégek előtt: közpénzek nem vándorolhatnak tisztázatlan tulajdonú gazdasági társaságokhoz. Ha a baloldalon múlna, ezt is törölnék az alkotmányból - közölte a fideszes politikus.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.