Menesztik a kulturális minisztert?
Inog Hiller széke
Oktatási szakértők és szakmai szervezetek arról tájékoztatták a Magyar Hírlapot, hogy az oktatási apparátus kivár az érdemi döntések meghozatalával, mert bizonytalanná vált a tárca vezetőjének, Hiller Istvánnak (MSZP) a pozíciója.
2008.06.27 06:33Magyar HírlapA napilap pénteki számában megjelent cikk szerint az utóbbi hetekben rendkívül lassúvá vált a szakmai munka az Oktatási és Kulturális Minisztériumban. Számos olyan kérdésben megrekedtek a tárgyalások, amelyeket még a következő tanév kezdete előtt, tehát két hónapon belül rendezni kellene.
A Kormányszóvivői Iroda tájékoztatása szerint teljesen alaptalanok a személycserére, Hiller István menesztésére vonatkozó értesülések. Eddig kétszer - januárban és a tandíjkérdésben a kormánynak súlyos vereséget hozó márciusi népszavazás után - merült fel Hiller István esetleges leváltása.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is kritikával illette az év elején a szaktárcát a minisztériumok teljesítményének értékelésekor, több szakmai eredményt és a felsőoktatási reform hatékonyabb kommunikációját kérte Hiller minisztertől, aki elődje volt az MSZP elnöki tisztségében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06