"Szétzúzták a szociális védőhálót"
MSZP: kevesebben dolgoznak, mint kormányváltáskor
Az MSZP szerint a kormánypropagandával szemben jelenleg kevesebben dolgoznak, mint a kormányváltáskor, sokkal kevesebb pénzből tudnak megélni az emberek, de sokkal több adót kell fizetniük.
2013.03.24 13:47MTIGúr Nándor, az MSZP alelnöke, az Országgyűlés Foglalkoztatási és Munkaügyi Bizottságának elnöke vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: a kormány által ígért gazdasági növekedéssel szemben tavaly 1,7 százalékos volt a GDP-csökkenés, ami azt jelenti, hogy 500 milliárd forinttal kevesebbet termelt az ország.
Az államadósság viszont folyamatosan nő, jelenleg GDP-arányosan 80,2 százalék, "miközben a kormány elkobozott 3 ezer milliárdot, a megtermelt javaink 10 százalékát, és eltapsolták a felét ennek az összegnek" - mondta, példaként említve az állam által visszavásárolt Mol-részvényeket.
A szocialista képviselő szerint a radikális adócsökkentés is csak a gazdagoknak adott többletet, mert a minimálbérből élők a gyerekenkénti 33 ezer forint kedvezményt nem tudják kihasználni. Megemlítette, hogy tavaly 2 százalékkal nőtt a nettó keresetek összege, ugyanakkor 5,7 százalékos volt az infláció, vagyis, "csak Matolcsy-féle növekedés volt", ami valójában azt jelenti, hogy 4 százalékkal kevesebbet kerestek az emberek.
A kormány társadalompolitikája is mínuszos, szétzúzták a szociális védőhálót - mondta, példaként említve: hogy a korábbi, 9 hónapig tartó álláskeresési támogatást 3 hónapra csökkentették, miközben a járulékokat továbbra is beszedik a munkáltatóktól.
Gúr Nándor a foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adatokra hivatkozva arról beszélt, hogy a Fidesz egymillió új munkahely ígéretével szemben sokkal kevesebben dolgoznak, jelenleg 670 ezer regisztrált munkanélkülit tartanak nyilván. Hozzátette, a regisztrált munkanélküliek 55 százaléka semmilyen támogatást nem kap, és több tíz-, vagy százezer ember lehet, aki nincs regisztrálva, vagy már kikerült a rendszerből.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06