Romániai kórházdíjjal riogat
Rogán gyurcsányoz: most az MSZP-nél tudja jobban, mit akarnak
Rogán Antal szerint üzenetértéke van annak, hogy az MSZP szombati kongresszusának díszvendége Victor Ponta román miniszterelnök, s ez azt jelenti, hogy a szocialisták vissza akarnak térni Gyurcsány Ferenc megbukott politikájához.
2013.03.09 12:21MTIA Fidesz parlamenti frakcióvezetője szombati sajtótájékoztatóján kijelentette: az a politika, amit a román miniszterelnök folytat, Magyarországon már megbukott.
Rogán Antal példaként említette, hogy Romániában bevezetik a 700 forintnak megfelelő kórházdíjat, amelynek hazai változatát, a vizitdíjat 2008-ban élénken ellenezték és megbuktatták az emberek. A kormánypárti politikus szavai szerint Victor Ponta a Nemzetközi Valutaalap első kérésére cserbenhagyta a devizahiteleseket, és visszavonatta az őket segítő törvényt. Az MSZP-t ezek szerint nem érdeklik a devizahitelesek, és egyetértenek ezzel a politikával - tette hozzá, s utalt arra, hogy ezzel szemben Magyarországon a kormány bevezette az árfolyamrögzítés és a végtörlesztés lehetőségét.
Szintén a Nemzetközi Valutaalap kérésére privatizálják az energiacégeket Romániában, ami áremelést von maga után - folytatta -, s miközben Magyarországon jelentős rezsicsökkentés volt, úgy tűnik, a szocialisták a román kormányfő politikáját fogadják el, és ők is árat emelnének. A Fidesz frakcióvezetője szerint Victor Ponta nem szereti az Erdélyben élő magyarokat, és fellép velük szemben, így az ő meghívása az MSZP-hez lenullázza Mesterházy Attila kolozsvári szereplését.
"Victor Ponta a román Gyurcsány Ferenc" - mondta a politikus, és hozzátette: azzal, hogy ő a szocialista párt seregszemléjének díszvendége, azt üzeni, hogy az MSZP vissza akar térni a megszorítások és a magyarellenesség politikájához. "Ezt nem fogadjuk el, ezt az üzenetet és ezt a típusú szocialista politikát a magyarok egyszer már leszavazták és megbuktatták" - jelentette ki Rogán Antal, hozzáfűzve: Gyurcsány Ferenc régi politikájára más arcokkal ma nincs szükség.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06