Jegybankelnök-jelölés

Rogán jövőhéten javasol kilencedik tanácstagot

Rogán Antal, az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának elnöke a jövő hét elején tesz javaslatot a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa kilencedik tagjának személyére.

2013.03.01 16:26MTI

A Fidesz frakcióvezetője Matolcsy György jegybankelnök-jelölti meghallgatását követő sajtótájékoztatón elmondta: van már jelölt a pozíció betöltésére, akiről konzultálni fog a jegybankelnökkel. Egy kilencedik tanácstag, egyben ötödik külső tag kinevezése azt követően vált szükségessé, hogy a miniszterelnök pénteki bejelentése szerint a korábbi kettőről háromra nő az MNB alelnökeinek száma.
 
Rogán Antal a sajtótájékoztatón emlékeztetett: jelenleg nincs az Országgyűlés előtt a jegybank és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének összevonására vonatkozó javaslat.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.