"Totális a káosz"
Autonómok: a szabadságszámításnál állítsák vissza a régi rendet!
Az átlagbéralapú szabadságszámítás azonnali visszaállítását követeli az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége (ASZSZ), szerintük a szabadságos bérek terén január óta totális a káosz, a munkaadóknak fogalmuk sincs, mit, hogyan kell kalkulálni.
2013.02.19 11:20MTIAz MTI-hez kedden eljuttatott közlemény idézi Székely Tamás ASZSZ-elnököt, aki szerint akkora a káosz, hogy maguk a munkaadók sem tudják, mikor, minek alapján számoljanak.
Az új Munka törvénykönyve szerinti változtatások miatt egyértelműen rosszul járnak, 8 százalékot is veszíthetnek az átlagbérükből azok, akik egy rövidebb hónapban mennek szabadságra, s a szokásosnál akár 6 százalékkal is többet vihetnek haza azok, akik ugyanezt egy hosszabb hónapban teszik.
Ez a számítási elv nyáron, a szabadságolások idején fejetlenséget okozhat a munkahelyeken - figyelmeztet Székely Tamás. Az elnök szerint totális a káosz, és a jövedelemcsökkenés elfogadhatatlan, mert ez is elsősorban a kisembereket érinti a legérzékenyebben, de ma már mindenkinek minden fillér számít.
A konföderáció vezetője emlékeztet: szervezete egyebek mellett ezt a részét is többször kifogásolta az új, előzetes egyeztetés nélkül készült Mt.-nek. Az elnök a napokban egy szakmai fórumon Kardkovács Kolos foglalkoztatáspolitikai helyettes államtitkárnak is felajánlotta: szervezete írásos szakmai javaslatokkal segíti a döntéshozókat abban, hogy korrigálhassák az Mt.-ben elhibázott rendelkezéseket.
A helyettes államtitkár nyilvánosan kijelentette, várja a kidolgozott javaslatokat. Az autonómok elnöke a szabadságos napokkal kapcsolatos állításának alátámasztásul felajánlja: a szakszervezet kiszámolja minden kétkedő politikus szabadságos bérét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06