Fürdőruhában pózoló nők a plakáton

Olajos Péter nem érti, miért lennének pornográfok a Rába-védő plakátok

Olajos Péter (MDF) néppárti európai parlamenti képviselő nem érti, és meghökkentőnek tartja, hogy egy holland EP-képviselőtársa pornográfnak nevezte azokat a plakátokat, amelyekkel a hét éve habzó Rába állapotára próbálja felhívni a figyelmet.

2008.06.13 19:09MTI

A politikus az MTI-nek pénteken elmondta: szerinte a plakátsorozat a művészet, a dizájn, és a politikai reklám minden morális követelményt kielégítő kompozíciója. Az EP brüsszeli épületében elhelyezett plakátokon toxikus védelmet nyújtó fürdőruhában pózoló nők láthatóak. Az Index szerint Corien Wortmann-Kool holland képviselő, az Európai Parlament Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottságának tagja pornográfnak nevezte a plakátokat és azt követelte Olajos Pétertől, távolítsa el azokat az épület faláról, mert ha nem, akkor ő teszi meg.

Az MDF-es képviselő úgy fogalmazott: örül, hogy működik a plakát és ráirányítja a figyelmet a Rába habzására, amellyel szerinte az unió nem foglalkozik kellő mélységben. Olajos Péter hangsúlyozta: nem neki, hanem a kormánynak kellene ilyen jellegű kampányokat szerveznie.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.