Szolnoki Törvényszék

Sukoró-per: Tátrai az ügyészségre mutogat

Vetítéssel egybekötött prezentációval kezdte meg vallomástételét Tátrai Miklós egykori MNV-vezér a Szolnoki Törvényszéken az ügynevezett Sukoró-per első tárgyalási napján. Szerinte nem történt bűncselekmény.

2013.01.08 07:46HavariaPress

A vádirat ismertetésével megkezdődött tegnap a büntetőper a sukorói telekcsere ügyében a Szolnoki Törvényszéken. Elsőként az első- és a másodrendű vádlott indítványáról határozott a bírói tanács. Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt vezérigazgatója és Császy Zsolt, az MNV egykori jogi értékesítési igazgatója az Alkotmánybíróságnak (AB) az alaptörvény egyes átmeneti rendelkezéseit megsemmisítő döntésére hivatkozva a tárgyalás felfüggesztését kérte, mondván, az AB az Országos Bírói Hivatal elnöke ügyek áthelyezésére vonatkozó jogkörének alkotmányos védelmét is megszüntette. Márpedig a vádiratot eredetileg a Fővárosi Törvényszékhez nyújtották be, Handó Tünde azonban annak leterheltségére hivatkozva Szolnoknak ,,utalta ki" az ügyet. A törvényszék elutasította az indítványt.

Ezt követően az ügyész majdnem egy órán át olvasta fel a vádiratot. Mint már megírtuk, a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének kísérletével vádolja Tátrait, Császyt, továbbá harmadrendű vádlottként Markó Andreát, a Pénzügyminisztérium volt szakállamtitkárát és negyedrendű vádlottként F. Zsolt értékbecslőt. A másod- és a negyedrendű vádlottat mint a cselekmény bűnsegédjét vádolják. V. Bálint ügyvéd ötödrendű vádlott ellen kétrendbeli közokirat-hamisítás bűntette a vád, míg a másod- és a negyedrendű vádlott esetében magánokirat-hamisítás is szerepel a vádpontok között.

Ismert, hogy az MNV 2008-ban kötött telekcsere-szerződést Joav Blum üzletemberrel, sukorói területeket adva pilisi és albertirsai gyümölcsösökért cserébe. Blum és társai a Velencei-tó közelébe gigantikus turisztikai beruházást, illetve kaszinót terveztek, a projektet a Gyurcsány-kormány támogatásáról biztosította.

Csakhogy az ügyben nyomozást indító, s később Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnököt is meggyanúsító KNYF szerint a csereügylet mintegy 1,3 milliárd forintos kárt okozott volna az államnak.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.