Költségvetés
MSZP: folytatódik az elszegényedés
Az MSZP szerint a parlamentben kedden elfogadott 2013-as költségvetés miatt jövőre folytatódik az elszegényedés.
2012.12.11 14:52MTIJózsa István, a szocialisták gazdasági ügyekért felelős frakcióvezető-helyettese sajtótájékoztatón azt mondta: a büdzsé túlzott megszorításokat tartalmaz. Szerinte az emberek nem viselik el a reálbérek újabb, az ideihez hasonlóan több mint ötszázalékos csökkenését.
A költségvetést bírálva úgy fogalmazott: az nem szolgálja a gazdasági növekedést, a munkahelyteremtést, az ország felemelkedését, pénzügyi stabilitását és a Magyarország iránti befektetői bizalom visszaszerzését. Hangsúlyozta, hogy jövőre tovább csökkennek a beruházások, az infláció pedig meghaladja majd az öt százalékot.
Az MSZP-s politikus azt mondta: a most megváltoztatott sarokszámok nyári elfogadása óta hatszor módosították a javaslatot, és azóta több mint 800 milliárd forint megszorítás került a költségvetésbe.
A szocialisták szerint az energiaárak egyszeri, "propagandisztikus" csökkentése helyett az életszínvonal növelésére lehetőséget adó gazdaságpolitikára lenne szükség - jelentette ki.
Kapcsolódó írások:
- Balog Zoltán: minden negyedik-ötödik gyerek mélyszegénységbe születik
- Emmi: a kormány sokat tesz a szegénység leküzdéséért
- Nőtt a szegénységségi küszöb alatt élők száma Szlovákiában
- Kelet-európai nők hagyták el férjüket a szíriai harcok miatt
- Az élelmezés és a szegénység ügyét képviselik segélyszervezetek