A mentőszolgálat a titkosított számot is látja
Egyre több az álriasztás a mentőknél
Az utóbbi időben megszaporodott a mentőszolgálathoz érkező szándékos téves riasztások száma. Volt olyan eset, amelynél nemcsak esetkocsit, hanem helikoptert is küldtek, így a felesleges kivonulás több mint félmillió forintba került.
2012.10.09 07:30HavariaPressSokan nem tudják, de a mentőszolgálat már letiltás vagy titkosítás esetén is látja a hívó számát, és ilyen esetekben feljelentést tesz - írja a Magyar Nemzet.
Gázrobbanáshoz riasztotta a napokban egy férfi a mentőket Budapest XIII. kerületéből. Elmondása szerint egy negyedik emeleti lakásban robbanás történt, egy anya és gyermeke súlyos égési sérüléseket szenvedett. A helyszínre azonnal két rohamkocsi indult, a mentésirányító a katasztrófavédelmet, a rendőrséget is riasztotta, de - mint kiderült - feleslegesen, hiszen a helyszínen semmi sem történt, a hívást valószínűleg viccnek szánták. Az ügyben ezért eljárás indult.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szóvivője a Magyar Nemzetnek úgy fogalmazott, bár pontos statisztikájuk nincs, az utóbbi időben megszaporodott a szándékos téves riasztások száma. Úgy tájékoztatott, hogy a téves hívásoknak alapvetően három típusát különböztetik meg. Az első, amikor a betelefonáló jó szándékkal riasztja a mentőket, a helyszínre kiérkezve azonban kiderül, hogy a segélyhívás nem volt indokolt. A második eset, amikor valaki azért hívja a mentőszolgálatot, mert neki ,,nincs ideje" segíteni. A legtöbbször ilyenkor sincs szükség a mentőkre, és gyakori, hogy a helyszínre érkezők már az érintett, illetőleg a bejelentő hűlt helyét találják. Győrfi Pál elmondta, évente több ezer ilyen jellegű hívást kapnak. A harmadik típusú téves riasztás a klasszikus vaklárma, amikor a betelefonáló saját szórakoztatása miatt hívja a mentőket, vagy például azért, mert ezzel másnak akar rosszat.