Országgyűlés
Elkészült a Volánbusz reorganizációját vizsgáló bizottság jelentése
A Volánbusz reorganizációját vizsgáló bizottság jelentése szerint a cég ingatlanértékesítéseinél, a szolgáltatások kiszervezését szolgáló szerződéseknél és az offshore tulajdonosoknál történtek szabálytalanságok
2012.09.26 17:31MTIA kiszervezett buszjáratoknál azt nevezte szabálytalannak a politikus, hogy az üzemeltetők 540 millió forintot kaptak üzemanyag-áremelkedési kompenzáció, illetve a lízingdíj emelkedése miatt. Ez utóbbi indoka az euró forintban mért árfolyamváltozása volt. Az üzemanyag-, illetve árfolyam-kompenzációról a vitában Manninger Jenő(Fidesz) elnök úgy vélekedett: bár az akkor, más cégek által kötött hasonló szerződések mindegyike tartalmazott ilyen kikötést, a járatok kiszervezési kiírásai nem tartalmazták ezt, mégis utólag fizettek a nyertes vállalkozóknak ezeken a címeken.
Az ingatlanértékesítések közül a testület szabálytalannak minősítette a Szabolcs utcai telephely eladását; annak árát ugyan reálisnak találták, de kifogás érte azt a tényt, hogy a vevő a mai napig nem tett vele semmit. A vitában elhangzottak alapján a Szabolcs utcai telephelyet a vevő azért vásárolta meg 1,26 milliárd forintért, mert az akkor tervezett kormányzati negyed közelsége miatt látott fantáziát benne. Az Andor utcai telephely eladásával kapcsolatosan azt tartalmazza a jelentés, hogy a vagyonértékelés csak a pályázat megjelenése után készült el.
A vevő, aki 2,8 milliárd forintért vette meg az ingatlant, négy hónap múlva 3,5 milliárdért adta tovább. Göndör István (MSZP) erre úgy reagált, hogy a vagyonértékelésnek nem a pályázat kiírásakor, hanem a szerződés megkötésekor kell meglennie. A szentendrei buszpályaudvar kapcsán arra derült fény, hogy a vevő által vállalt fejlesztés elmaradt, így a haszon mindössze 22 millió forint volt ezen az üzleten. A kifogásolt egyéb ügyletekből egy 50 millió forintos, "értelmetlen tanácsadási szerződést" emelt ki a bizottság elnöke.
Szilágyi György (Jobbik) az egész ügyet az MSZP mutyijának nevezte, Göndör István viszont boszorkányüldözésről beszélt. Bödecs Barna (Jobbik) és Spaller Endre (KDNP) egyaránt kiállt a jelentés mellett. A korábbi üléseken már felmerült offshore szál is bekerült a jelentésbe. Ezt most úgy fogalmazták meg, hogy egy vagyonrészt - ingatlanban és kiszervezett járatokban - vélhetően a volt vezérigazgató köréhez köthető csoport szerzett meg. A bizottság gyanúja szerint az offshore cégek mögött is ők álltak, de ezt nem tudták bizonyítani.
A bizottság a Fidesz, a KDNP és a Jobbik képviselőinek igen szavazatával támogatta a jelentést. Göndör István és az általa képviselt Burány Sándor (MSZP) ellene szavazott, Schiffer András (LMP) nem volt jelen az ülésen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06