"Alaptörvényt sértenek"
A Jobbik az ombudsmanhoz fordul a Lungo Dromnak adott épület miatt
A Jobbik az ombudsmant kéri, forduljon az Alkotmánybírósághoz a Lungo Dromnak adott állami épület miatt.
2012.07.13 09:50MTIA parlament csütörtökön döntött arról, hogy tucatnyi állami tulajdonú ingatlant - javarészt templomokat - az állam ingyenesen egyházaknak ad át, egy fővárosi épületet pedig a Lungo Drom romaszervezet kap meg. A Fidesszel szövetséges Lungo Dromnak juttatott VIII. kerületi ingatlan átadását az indoklás azzal támasztja alá, hogy az a legnagyobb létszámú és támogatottságú cigány érdek-képviseleti szervezet közösségi céljainak megvalósítását segíti.
A Jobbik a parlamenti döntésre reagáló közleményében leszögezte, hogy az Országgyűlés a Jobbik tiltakozása ellenére fogadta el azt a törvényt, amellyel "a Fidesz–KDNP-s kormánytöbbség Alaptörvényt sértő módon" ingyen átadott a Farkas Flórián vezette Lungo Dromnak egy, az 1950-es években államosított, korábban óvodaként használt, több százmillió forint értékű budapesti ingatlant.
A Jobbik ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a párt az egyházi ingatlanok visszaadásával egyetért. A Mégis székházzal fizette ki a cigány szavazatokat a Fidesz című közleményben a Jobbik kifejtette: a párt hétfőn kapcsolódó módosító javaslattal élt "a botrányos székházhoz juttatás megakadályozása érdekében, és a részletes vitában minden érvet felvonultattak a radikális képviselők a diszkriminatív és nemzeti vagyont megcsapoló akció ellen".
Gaudi-Nagy Tamás ügyrendi felszólalásában azt kérte, vegyék le ezt "az egyszer már megbukott" javaslatot, mert az sérti az Alaptörvény azon bekezdését, amely szerint állami vagyont elidegeníteni csak átlátható szervezetnek lehet, a Jobbik szerint viszont "a Lungo Drom pedig nem ilyen". A Jobbik az alapvető jogok biztosához fordul a törvény alkotmánybírósági megtámadása érdekében - írta közleményében a párt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06