Lendvai Anna letette a képviselői esküt

Rendkívüli ülést tart a Fővárosi Közgyűlés

Megkezdődött a Fővárosi Közgyűlés szerdai rendkívüli ülése; a napirendet 32 igen szavazattal fogadták el a fővárosi képviselők. A testület az eredeti tervekkel szemben mégis tárgyal a Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagjának visszavásárlásával kapcsolatos intézkedésekről.

2012.05.09 09:45MTI

Az ülés Lendvai Anna (MSZP), Pesterzsébet önkormányzati képviselőjének eskütételével kezdődött. A képviselő  az MSZP fővárosi frakciójában Velez Árpádot váltja, aki országos pártigazgatói posztja miatt lemondott közgyűlési mandátumáról.   

A napirendi pontok között szerepel az az előterjesztés, amely szerint a kéményseprés díjával megegyező összegű pótdíjat fizethetnek azok a budapesti ingatlantulajdonosok, akik nem engedik be az előre bejelentett időpontban a Fővárosi Kéményseprő-ipari Kft. munkatársait.

MSZP: hozzák nyilvánosságra a népligeti metrókárokról készült jelentést!

Az MSZP fővárosi frakciója azt követeli, hogy haladéktalanul hozzák nyilvánosságra a 3-as metró alagútjának, illetve népligeti állomásának megrongálódásáról szóló jelentést.
   
Horváth Csaba frakcióvezető a Fővárosi Közgyűlés szerdai, rendkívüli ülése előtt tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, az első információk alapján úgy tűnik, hogy a Terrorelhárítási Központ (TEK) repülőgép-szállításával kapcsolatosak a károk. Hozzátette: ha a jelentést a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a BKV készítette, akkor egy független szakértőnek is el kell készítenie egy jelentést.    

Közölte: ha kiderül, hogy valóban a Boeing 737-es szállítása okozta a károkat az alagútban és az állomáson, akkor a fővárosnak be kell nyújtania a számlát a Terrorelhárítási Központnak.     A frakcióvezető a sajtótájékoztatón bemutatta Lendvai Annát, a fővárosi MSZP-frakció új tagját, aki a városi szegénységgel fog foglalkozni; a képviselőt az oktatási bizottságba delegálják. Lendvai Anna a frakcióban Velez Árpádot váltja, aki országos pártigazgatói posztja miatt lemondott közgyűlési mandátumáról.     Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója Horváth Csaba szavaira reagálva, a metrókárok kapcsán azt mondta, semmilyen vizsgálati eredmény nem támasztja alá, hogy a Terrorelhárítási Központnak szállított Boeing 737-es repülőgép miatt szakadt le az észak-déli metróvonal Népliget állomásán az álmennyezet egy darabja múlt szombaton.
   
Mint közölte, a Népliget állomás szerkezetén a metróvonal építése után nem sokkal már apróbb meghibásodások voltak, mivel az állomás nagy fesztávú födémszerkezete ridegvakolattal van burkolva, mely a környezeti hatások miatt repedezik, hullik. Az alagutat folyamatosan ellenőrzi és szemrevételezi a BKV illetékes főmérnöksége, de ezek az ellenőrzések sem tártak fel összefüggést a Boeing 737-es szállítása és a vakolathullás között - tette hozzá.

LMP: gazdaságilag életképtelen a ferihegyi gyorsvasút terve

Az LMP fővárosi frakciója szerint gazdaságilag életképtelen a ferihegyi gyorsvasút megvalósításának azon terve, amelynek alapján úgynevezett pont-pont kapcsolatot hoznának létre a Keleti pályaudvar és a Liszt Ferenc-repülőtér között.
   
Hanzély Ákos, a párt fővárosi frakciójának tagja a Fővárosi Közgyűlés szerdai, rendkívüli ülése előtt tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, a gyorsvasút ebben a formájában még az üzemeltetési költségeket sem tudja kitermelni. Közlése szerint a kínaiak is arra jutottak, hogy nincs gazdasági lehetőség a megvalósításra, de a Fidesz azt akár hitelből, saját kockázatra is megvalósítaná.    

Az ellenzéki politikus szerint azonban a pont-pont kapcsolat nem megfelelő, nemcsak a repülőteret, hanem a környező kerületeket és az agglomerációt is be kellene vonni a rendszerbe. Erre az LMP koncepciót dolgozott ki, amely szerint a 3-as metró vonalát a kőbánya-kispesti végállomástól a felszínen meghosszabbítanák a repülőtérig, majd Vecsésig.    

Hanzély Ákos közölte, ha a kormány továbbra is erőlteti a gyorsvasút pont-pont alapú megépítését, akkor mindent megtesznek annak érdekében, hogy bebizonyítsák, gazdasági racionalitás nélküli luxusberuházásról van szó.

Pótdíjat fizet az, aki nem engedi be a kéményseprőt Budapesten

A kéményseprés díjával megegyező pótdíjat kell fizetnie azoknak a budapesti ingatlantulajdonosoknak, akik nem engedik be az előre bejelentett időpontban a Fővárosi Kéményseprő-ipari Kft. (FŐKÉTÜSZ) munkatársait. A vonatkozó rendeletmódosításról szerdai, rendkívüli ülésén döntött a Fővárosi Közgyűlés.

György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes jelezte, hogy évről évre növekszik azon kémények száma, amelyeket a szakemberek nem tudnak megvizsgálni, mivel nem jutnak be az ingatlanba. Ez a szám 2006-ban több mint 86 ezer, 2010-ben több mint 153 ezer, 2011-ben pedig több mint 155 ezer volt - utóbbi a teljes kéményállomány 16 százaléka.
   
A városvezető szavai szerint csak úgy lehet megelőzni a füstmérgezéseket, végzetes kimenetelű baleseteket, ha az időszakos ellenőrzéseket és szükségszerű beavatkozásokat maradéktalanul el tudja végezni a FŐKÉTÜSZ.
   
A határozat szerint a tulajdonosnak a közszolgáltatási tevékenység díjával megegyező összegű pótdíjat kell fizetni, ha neki felróható okból nem tudja elvégezni a munkát a szolgáltató. Ennek feltétele az is, hogy a társaság eleget tegyen az előírt értesítési kötelezettségének.
   
Ha a munkálatok a szolgáltató mulasztásából maradnak el, akkor a FŐKÉTÜSZ-nek kell kötbért fizetnie.
   
A cég honlapja szerint a kémények ellenőrzésének díja többek között függ attól, hogy egyedi vagy nem egyedi kéményről van-e szó, illetve attól, milyen a fűtés típusa.

[1/2]next
  1. 1. oldal
  2. Fedezetigazolást ad a főváros a vízműrészvényekhez

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.