Az új egészségügyi miniszternek sok terve van
Székely Tamás: vissza kell állítani az egészségügy presztízsét
Az egészségügy presztízsének visszaállítását, az ágazat átpolitizáltságának csökkentését, precíz jogszabályalkotást, az ágazatban dolgozóknak kiszámítható életpályamodellt ígért Székely Tamás egészségügyi miniszter.
2008.05.07 17:53MTIKérdésre válaszolva elmondta: elképzelhetőnek tartja, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak a jövőben meglennének azok a jogosítványai, hogy szelektáljon a szolgáltatók között. Székely Tamás hozzátette: a kormány szerdán nem foglalkozott az egészségbiztosítási törvénnyel, azonban - mint mondta - a kormányfő szerint fel kell gyorsítani azt a munkát, ami a jelenlegi biztosítási törvény sorsát eldönti.
"Úgy gondolom, hogy hamarosan megfogalmazzuk azt az elképzelést, amelyet a kormány elé tudunk vinni" - fogalmazott a tárcavezető. Az egészségügyi miniszter beszámolt arról is, hogy a teljesítményvolumen-korlát (tvk) rendszerét is felülvizsgálni tervezik, próbaszámítások folynak, hogy a tvk a feladattal és az ellátandó területtel legyen arányban. Úgy vélte, októberre ezzel a munkával is elkészülnek. A jogszabályalkotásról szólva elmondta, hogy kiszámítható, megalapozott rendeletek kellenek, és hagyni kell időt az alkalmazásukra való felkészülésre. Véleménye szerint nem járható az az út, hogy egy-egy jogszabályra alkalmazására egy-két hét áll rendelkezésre.
Székely Tamás szorosabbra fűzné a beteg- és szakmai szervezetekkel az együttműködést, jobban bevonva őket az egyeztetésbe, csökkentené a szolgáltatók - beleértve a háziorvosokat is - adminisztrációs terheit, javítaná a népegészségügyi programokon belül a prevenciót és szorgalmazza minősített informatikai adatbázisok létrehozását. Az alapellátásban dolgozók finanszírozásáról szólva közölte: 7,1 milliárd forint többletforrást kapnak többek között azért, mert ellenőrzik a jogviszonyt, vagy azért, meg az adott orvos több szakvizsgával rendelkezik.
Ezenkívül az úgynevezett fix díjak is módosulnak attól függően, hogy egy orvos hány helyen rendel és mennyien tartoznak a praxisához. A finanszírozási kormányrendeletet a következő kormányülésen terjeszti a kabinet elé Székely Tamás egészségügyi miniszter.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06