Non-stop gyűjtik az aláírásokat
LMP népszavazás - Az utolsó 72 órában nincs megállás
Vágó Gábor közölte: az LMP péntek reggel nyolctól vasárnapig megállás nélkül gyűjti a népszavazási kezdeményezéséhez szükséges.
2012.03.29 12:34MTIA sajtótájékoztató alatt a párt kampányfőnöke és aktivistái a Szabadság téren felállítottak és lelepleztek egy "Fidesz-gyarmat" feliratú, nemzeti színű táblát.
A képviselő elmondta, hogy eddig több mint 120 ezer aláírást gyűjtöttek és nem tartják lehetetlennek, hogy hétfőig elérjék a minimálisan szükséges 200 ezer szignót.
Ennek érdekében az utolsó 72 órára Budapest több mint száz helyszínére települnek ki, folyamatosan nyitva lesz központi irodájuk, ahol egy kampánytelefont üzemeltetnek és online fogadóórát is tartanak.
A népszavazásuk kapcsán kijelentette, hogy az LMP véleménye szerint a Fidesz az elmúlt másfél évben "gyarmatosította" Magyarországot. A képviselő hozzátette, hogy a kormányoldal alapjaiban felforgatta az ország berendezkedését és "elfoglalta" a független intézményeket, amelyek élére "narancsos pártkatonákat" ültetett.
Vágó Gábor szerint amikor kiderül, hogy a "narancsos pártkatonák alkalmatlanok feladatuk betöltésére, akkor is ragaszkodnak hozzájuk, ami "nagyon szépen látszik a méltatlanná vált köztársasági elnökhöz való ragaszkodásból".
A politikus ezt követően felavatta "a Fidesz gyarmati rendszerét bemutató táblát". Ez után levette a narancsszínű leplet egy a párt aktivistái által felállított nemzeti színű tábláról, amelyen a Fidesz-gyarmat felirat és egy narancs volt látható.
Az LMP fellebbezni fog az Országos Választási Bizottság döntése ellen, mert egy országgyűlési képviselőnek nem csak a parlament a munkahelye - reagált az OVB elmarasztalására, amelyik szerint munkahelyen és munkaidőben gyűjtöttek aláírást a parlamentben. Hétfőn Mesterházy Attila, az MSZP elnök-frakcióvezetője és Újhelyi István, a szocialisták képviselője az Országgyűlés épületében írta alá az LMP íveit.
"Amennyiben a fideszes oligarcha, Nyerges Zsolt, aki az egyéni gazdálkodók elől viszi el az állami földet, ő is szétosztja majd a földjeit, ugyanúgy mint Károlyi, akkor lehetne bármiféle szoborrombolás felett szemet hunyni" - reflektált arra, hogy csütörtök reggel elszállították a Kossuth térről Károlyi Mihály szobrát. Hozzátette, véleménye szerint azért vitték el a szobrot, mert a kormányoldal el akar söpörni minden olyan jelképet, ami a köztársaságra emlékezteti az állampolgárokat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06