Nem szerencsés
Kohéziós pénzekkel fenyegetnek - Mesterházynak nem tetszik
Az európai szocialistáknak és az MSZP-nek is az az álláspontja, hogy nem szerencsés egy felzárkóztatási támogatásra szoruló országot a kohéziós pénzek elvonásával büntetni - mondta Mesterházy Attila, a szocialista párt elnök-frakcióvezetője pénteken sajtótájékoztatón.
2012.03.02 13:15MTIMesterházy Attila hangsúlyozta: arról az európai bizottsági javaslatról, amely 2013. január 1-jétől felfüggesztene 495 millió euró Magyarországnak járó felzárkóztatási támogatást, március 13-án az uniós pénzügyminiszteri tanácsnak, az Ecofinnek kell döntenie.
Arra hivatkozva, hogy a testületben túlnyomórészt jobboldali politikusok vannak, az MSZP elnöke firtatta: mit tesz az Orbán-kormány azért, hogy a néppárti politikusok ne szavazzák meg a támogatások felfüggesztéséről szóló indítványt?
Kitért arra is, az Ecofin január 24-én hozott állásfoglalásában megerősítette, hogy Magyarország nem tett megfelelő intézkedéseket a túlzott államháztartási hiány fenntartható módon történő kiigazítására, és ezzel megalapozta a Magyarországgal szembeni szankció lehetőségét. Ezzel kapcsolatban az MSZP-elnök arra kérdezett rá, hogy Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter részt vett-e az ülésen és a jegyzőkönyv szerint egyhangú döntésben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06