Kit okolhat az Orbán-kormány?
Mesterházy: a szociális válság már napi realitás
Mesterházy Attila azt mondta: a szocialista párt számára nem öröm, hogy Magyarország kormányával szemben ilyen intézkedéseket foganatosított az Európai Unió, de ezért az Orbán-kormány csak magát okolhatja.
2012.02.18 12:37MTIAz MSZP elnöke, a párt parlamenti frakcióvezetője a Somogy megyei választmány tisztújító ülése előtt tartott sajtótájékoztatón úgy vélekedett: "ha kompromisszumkész partnerként és az európai politikai stílusnak megfelelően kommunikál a magyar kormány és a miniszterelnök, és nem pedig hadat akar üzenni minden nemzetközi szervezetnek", elkerülhető lett volna, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indítson Magyarország ellen.
"Látom a nagy igyekezetet a kormány oldaláról, hogy megpróbálják ezt valaki másnak a nyakába varrni. Azt tudom mondani, hogy senki mást nem okolhatnak, csak saját magukat" - fogalmazott Mesterházy Attila.
Az ellenzéki politikus - nem vitatva a külföldi kritikák fontosságát - ennél fontosabbak nevezte a magyar választópolgárok véleményét, ugyanis szerinte "Magyarországon ennél sokkal súlyosabb problémák vannak". Ide sorolta a foglalkoztatást és a megélheti költségeket, példaként hozva fel, hogy "ma Magyarországon csaknem négymillió ember él a létminimum alatt vagy annak környékén, 500 ezer regisztrált munkanélküli van, és körülbelül 50 ezer gyerek még ma is éhezik". További 250 ezren vannak olyanok, akik kiestek a szociális ellátórendszerből - tette hozzá.
"Ez azt mutatja, hogy Magyarországon ma a szociális válság nem veszély, hanem nagyon sok területén az országnak már napi realitás" - mondta a szocialista párt elnöke. Annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a foglalkoztatásbővítés, a megélhetés költségeinek csökkentése, az egészségügy, az oktatás és a gazdasági növekedés beindítása "olyan nemzeti érdek, amelyben nem lenne helye a politikának, hanem inkább a szakmai megoldások versenyének". Mesterházy Attila azt mondta: ebben a szocialista párt szívesen együttműködne a kormánnyal.
Beszámolt arról, hogy készítettek egy hétpontos javaslatot, és a héten benyújtották a parlamentnek. Ebben az is javasolták, hogy ha sikerül kedvező feltételekkel megállapodni IMF-fel és az Európa Unióval, akkor azokat a forrásokat "ne csak biztonsági hálóként értelmezzék", hanem egy részüket fordítsák a gazdasági növekedés beindítására, a foglalkoztatás bővítésére.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06