Balhé Brüsszelben
Frászfrekvencia: tisztességtelenségre panaszkodik a Klubrádió főszerkesztője
A Klubrádió főszerkesztője azt mondta szerdán a Brüsszeli Európa Sajtóklubban, hogy nem volt tisztességes a rádió által használt frekvenciára kiírt pályázat.
2012.02.15 14:39MTIVicsek Ferenc közölte: a pályázat több mint 60 százalékos zenei tartalmat írt elő a meghirdetett sáv használójának, holott a Klubrádió korábban mindössze 22 százalékos zenei tartalommal, főként interaktív, beszélgetős véleményműsorával vált népszerűvé.
Az unióhoz akkreditált külföldi tudósítók sajtóklubja rendszeresen hív meg vendégeket különböző időszerű európai témákban. A szerdai rendezvényen mintegy kéttucatnyian vettek részt.
Vicsek Ferenc úgy vélekedett, hogy a teljesen ismeretlen, rádióműsort eddig soha nem készítő Autórádió "alibiprogramja" pusztán a Klubrádió "megölését" célozta. A főszerkesztő beszélt arról, hogy a 2010-es választások után a kormányzat "feketelistára tett" bizonyos médiavállalkozásokat, amelyekben az állami cégek nem hirdethetnek.
"Az előző kormányzat nem teremtett médiaalkotmányt, nem hívott életre médiatanácsot, nem ölt meg senkit" - válaszolta Vicsek Ferenc arra az újságírói felvetésre, amely szerint a Klubrádió az előző kormányzattal szemben nem ütött meg kritikus hangnemet. Hozzátette: az általa irányított rádió abban az időszakban is független volt.
A Klubrádió főszerkesztője a brüsszeli sajtóklubbeli esemény után az EU mellett konzultatív jelleggel működő, Régiók Bizottsága nevű testület szocialista csoportjának is előadást tartott, és ott azt hangsúlyozta, hogy a médiatörvény "katasztrofális hatást gyakorol" a magyarországi független rádióállomásokra.
A Régiók Bizottságának szocialista csoportja elítélő nyilatkozatot tett közzé "a médiaszabadság magyarországi korlátozásáról". A szocialista csoport elnöke, Karl-Heinz Lambertz - aki egyébként a mintegy 70 ezres lélekszámú belgiumi német nyelvű közösség "miniszterelnöke" - úgy vélekedett: "a Klubrádió példája egyértelműen arról tanúskodik, hogy a magyar kormány korlátozza a médiaszabadságot". Lambertz egyúttal hangot adott azon nézetének is, hogy a médiatörvény csak része Orbán Viktor miniszterelnök sokkal átfogóbb tervének, amely szerinte arra irányul, hogy az ország intézményeit saját pártjának ellenőrzése alá helyezze.
Az új magyar alkotmány és a sarkalatos törvények - állította Lambertz - súlyosan aláássák a helyi demokráciát, a helyi hatóságok pénzügyi autonómiájának megvonása révén.