"Csak rosszabb ne legyen, Tiszteletes Úr'"

Országértékelő - Új kezdeteket várnak Orbán harcostársai

Balog Zoltán, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnökének beszédével kezdődött kedden délután a szervezet budapesti rendezvénye, amelyen Orbán Viktor miniszterelnök mondja el hagyományos országértékelő beszédét.

2012.02.07 16:18MTI

Balog Zoltán, társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár a budai Millenáris Park Teátrumában összegyűlt vendégek előtt arról beszélt, nem várják, hogy új életünk legyen 2012-től, de új kezdeteket mindenképpen várnak, azt hogy Magyarországon jobb legyen az élet. Idézett egy magyar népi bölcsességet, amelyet gyerekként sokszor hallott, miszerint "csak rosszabb ne legyen, Tiszteletes Úr". Derültség fogadta,  amikor feltette a kérdést a miniszterelnöknek, hogy mikor lesz már egy kicsit unalmasabb az élet?    

Ugyanakkor hozzátette azt is: akik itt vannak most a teremben, azok akkor is a polgári, keresztény és nemzeti Magyarországért fognak küzdeni, ha nem lesz sokkal jobb és unalmasabb az élet.     Számítson ránk, számoljon velünk, építsen ránk, tekintsen ránk, mint harcostársaira! - mondta a miniszterelnök felé fordulva.     Balog Zoltán a kormány mellett szervezett januári demonstráció, a Békemenet kapcsán azt mondta, a résztvevők kiálltak a kormányért, miniszterelnökért, a nemzeti polgári keresztény Magyarországért, a hazugságok ellen.         

Orbán Viktor a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület felkérésére tizennegyedik alkalommal tart országértékelést. A Fidesz elnöke 1999 óta minden év elején értékeli az elmúlt időszak eseményeit.    

Orbán Viktor, Balog Zoltán és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter társaságában érkezett meg a budai Millenáris Park Teátrumába, ahol nagy tapssal fogadták.     A teremben felállított szónoki pulpituson a Magyarország megújul szlogen olvasható, ugyanúgy, mint tavaly. Ugyanez a felirat látható a szónoki emelvény mögött is, ahová nemzeti lobogókat állítottak fel. A teremben a drapériára reflektorokkal a magyar zászló színeit vetítették ki.   

A vendégek között foglal helyet több kormánytag, államtitkár és kormánypárti politikus, többek között Pintér Sándor belügyminiszter, Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter, Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter, valamint Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár is. A vendégek között van Mádl Dalma, Mádl Ferenc néhai köztársasági elnök felesége, Kövér László, az Országgyűlés elnöke,  Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke, Polt Péter legfőbb ügyész, Tarlós István főpolgármester, Schmittné Markray Katalin, az államfő felesége, Szász Jenő, az erdélyi Magyar Polgári Párt elnöke, Széles Gábor vállalkozó, Demján Sándor vállalkozó, Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, Pozsgay Imre, a Németh-kormány egykori államminisztere, Szűrös Mátyás, volt ideiglenes köztársasági elnök, Kun Miklós történész, Kerényi Imre, miniszterelnöki megbízott, Gyarmati Dezső, olimpiai bajnok vízilabdázó, Mészöly Kálmán, sokszoros válogatott labdarúgó, egykori szövetségi kapitány,  Balázs Péter színházigazgató, Pataky Attila zenész.

Balog Zoltán a Patrióta Európa Mozgalom támogatására hívott fel

Balog Zoltán, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke a hagyományos értékek uniós szintű védelme érdekében kedden megalakult Patrióta Európa Mozgalom támogatására hívta fel a figyelmet Orbán Viktor miniszterelnök országértékelő beszéde után.

Orbán Viktor a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület felkérésére tizennegyedik alkalommal tartott országértékelést. A kormányfő beszéde után Balog Zoltán azt mondta, hogy a következő országértékelő beszédig is mindenütt ott lesznek, ahol ki kell állni, majd bejelentette, hogy  kiállásuk következő állomása egy mozgalom beindítása, amelyet az egyesület indít a Civil Összefogás Fórumával közösen.    

Mutassuk meg, hogy milliókban mérhető azoknak a száma, akik fontosnak tartják értékeinket, mutassuk, meg hogy képesek vagyunk megvédeni ezeket – hangsúlyozta Balog Zoltán, aki a mozgalomhoz való csatlakozásra hívott fel.         

A Patrióta Európa Mozgalom megalapításáról kedden sajtótájékoztatón számoltak be létrehozói. A mozgalmat a hagyományos értékek - a család, a nemzet, a hűség, a hit, a szeretet - uniós szinten való hirdetése és védelme érdekében indították magyar civil szervezetek.  Az egyik alapító, Csizmadia László, a Civil Együttműködési Tanácskozás és a Civil Összefogás Fórumának elnöke azt mondta: "Magyarország és a Kárpát-medence magyarjainak legfőbb üzenete most az, hogy tántoríthatatlanul hiszünk a nemzetek közös Európájának eszméjében, és az Európai Unióban látjuk a jövő zálogát".    

Szerinte január 21-én a magyar társadalom budapesti békemenete demonstrálta nem szűnő bizalmát a nemzeti érdekeket szolgáló kormány iránt. "Nem szabad hagynunk, hogy az unió vezető szerveit félrevezessék a 2010-ben megbukott pártok hataloméhes képviselői és támogatóik, akik nemzetközi szinten, igaztalanul vádaskodnak a saját hazájuk ellen" - hangoztatta Csizmadia László.

A Fidesz üdvözli a miniszterelnök kiállását Magyarország nemzeti érdekei mellett

A Fidesz üdvözli, hogy a miniszterelnök egyértelműen kiállt Magyarország nemzeti érdekei, az arányos adózás, a családok támogatása, a tisztességes munka megbecsülése és az elszámoltatás fontossága mellett.

Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében, a kormányfő országértékelő beszédére reagálva,  kiemelte: a miniszterelnök és kormánya mindenben számíthat a Fidesz támogatására.
   
Orbán Viktor közlése szerint a 2010 májusában elkezdett munkában mérföldkőhöz érkeztek, vállalkozásuk első szakasza lezárult.    
Magyarország új alapokon áll, ez visszavonhatatlan tény - fogalmazott évértékelő beszédében a miniszterelnök. Rámutatott: az államadósságot sikerült csökkenteni, még ha a tisztánlátást zavarja is a forint árfolyamának ingadozása. Hozzátette ugyanakkor, az ország a magas államadósság miatt továbbra sem érezheti teljes biztonságban a függetlenségét.
   
A kormányfő a devizahitelek kedvezményes végtörlesztéséről szólva közölte: 160 ezer ember szabadult ki a devizaadósságból, a többiek terhe pedig a bankszövetséggel kötött megállapodás eredményeként válik elviselhetővé. A miniszterelnök azt mondta: aki azt hiszi, hogy a magasabb adókulcs a gazdagokat adóztatja, az aligha ismeri a magyar valóságot. A gazdagok ugyanis - érvelt - mindig megtalálják a módját, hogy kivonják magukat az adó alól, és azt valójában végül mindig a középosztállyal fizettetik meg. Ezért a középosztály védelme csak az arányos, egykulcsos adórendszerrel valósítható meg - közölte a kormányfő.

Harrach: jövőképet rajzolt fel a miniszterelnök

A rászorulók védelmét hangsúlyozta a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője Orbán Viktor miniszterelnök keddi országértékelő beszéde után.

Harrach Péter úgy fogalmazott: a miniszterelnök felrajzolta a jövőképet, amely az egyén számára a normális emberi életet, a társadalom számára a nyugodt és rendezett világot biztosítja, ahol érvényesülhet az egyén kreativítása, éppúgy mint a rászorulók védelme. Utóbbi különösen fontos a KDNP számára - tett hozzá.
   
A kisebbik kormánypárt frakcióvezetője kiemelte: üdvözlik a konszolidációs időszak kezdetét. Mint mondta, elkerülhetetlennek tartották a régi rend lebontását kísérő konfrontációt.
   
"Elveink érvényesülése érdekében továbbra sem riadunk vissza a küzdelmektől, de nem tagadjuk, hogy a kereszténydemokraták politikai stílusának jobban megfelel az építés korszaka, a lehető legszélesebb nemzeti egység szolgála" - fogalmazott.
   
Orbán Viktor közlése szerint a 2010 májusában elkezdett munkában mérföldkőhöz érkeztek, vállalkozásuk első szakasza lezárult.    
Magyarország új alapokon áll, ez visszavonhatatlan tény - fogalmazott keddi évértékelő beszédében a miniszterelnök. Rámutatott: az államadósságot sikerült csökkenteni, még ha a tisztánlátást zavarja is a forint árfolyamának ingadozása. Hozzátette ugyanakkor, az ország a magas államadósság miatt továbbra sem érezheti teljes biztonságban a függetlenségét.
   
A kormányfő a devizahitelek kedvezményes végtörlesztéséről szólva közölte: 160 ezer ember szabadult ki a devizaadósságból, a többiek terhe pedig a bankszövetséggel kötött megállapodás eredményeként válik elviselhetővé. A miniszterelnök azt mondta: aki azt hiszi, hogy a magasabb adókulcs a gazdagokat adóztatja, az aligha ismeri a magyar valóságot. A gazdagok ugyanis - érvelt - mindig megtalálják a módját, hogy kivonják magukat az adó alól, és azt valójában végül mindig a középosztállyal fizettetik meg. Ezért a középosztály védelme csak az arányos, egykulcsos adórendszerrel valósítható meg - közölte a kormányfő.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.