Hiányzik a higgadtság?

"Izraeli etnobiznisz" - Gyöngyösi kitart álláspontja mellett

Gyöngyösi Márton továbbra is vállalja a The Jewish Cronicle folyóiratnak tett kijelentéseit, amelyeket szerinte a The Jerusalem Post manipulálva idézett és amelyeket vasárnap közleményben ítélt el a magyar Külügyminisztérium (KüM) és a KDNP is.

2012.02.06 13:26MTI

Gyöngyösi Mártont, a Jobbik külpolitikai szóvivőjét, az Országgyűlés külügyi bizottságának jobbikos alelnökét a The Jerusalem Post úgy idézte, mint aki a The Jewish Chronicle című folyóiratnak nyilatkozott, megkérdőjelezve a holokauszt magyar áldozatairól szóló ismert számokat, egy náci rendszerhez hasonlítva Izraelt és pártja támogatásáról biztosítva Iránt.    

Az ellenzéki politikus hétfőn hangsúlyozta: továbbra is tartja azt az álláspontját, hogy Magyarországon és világszerte is él és virágzik az "izraeli etnobiznisz", amely a holokauszt áldozatait használja fel; a holokauszt magyar áldozatainak számáról vita van; hogy Izrael "agresszor, gyarmattartó állam, amely faji megkülönböztetést folytat és agitál jelenleg is Irán ellen" a harmadik világháború kitörését is kockáztatva; illetve hogy Irán egy békés ország.    

Gyöngyösi Márton szerint a The Jerusalem Postban megjelent cikkben manipulálták a The Jewish Chronicle-nek adott nyilatkozatának mondatait.    

Az ellenzéki politikus a KDNP-nek az ügyben kiadott közleményét "önmagában nem tartja kommentárra érdemesnek", azt ugyanakkor felháborítónak tartja, hogy a Külügyminisztérium közintézmény létére sajtócikkek alapján nyilvánított véleményt és határolódott el. Szerinte a tárca "szakmai amatörizmusát" mutatja, hogy sem a Jobbikot, sem pedig őt magát nem keresték meg, mielőtt reagáltak volna - tette hozzá Gyöngyösi Márton.    

A KÜM a közleményében azt írta, határozottan elítélik a Jobbik parlamenti képviselőinek a holokauszt, az izraeli belpolitikai helyzet, valamint a közel- és közép-keleti politikai viszonyokkal kapcsolatos álláspontját.    

A KDNP közleménye szerint Gyöngyösi Márton megállapításai nélkülöznek minden olyan erényt, amely a higgadt hangvételű párbeszéd kellékei lennének. Mint írták, "Magyarországnak tudatnia kell a világgal, hogy nálunk, Európa szívében minden nemzeti, etnikai, vallási felekezet tagja szabadon, megbecsülten és félelem nélkül élhet".

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.