Nem kell nekik

Ismét megvehetné a Klubrádió a frekvenciát

Kétszázmillióért adná el a győztes Autórádió Kft. az elnyert sugárzási engedélyét, a Rádió 1, a Rise FM és a Face FM mellett magát a Klubrádiót is megkereste. Noha ismét megvehetné a Klubrádió a frekvenciát, nem él a lehetőséggel. Hiszen ne felejtsük, annak idején is vették, pont egy autós rádiótól!

2012.01.26 15:23ma.hu / MTI

Nem jött létre semmilyen megállapodás a Klubrádió és az Autórádió között - reagált a rádió vezetése az ATV azon hírére, mely szerint a 95,3 MHz-es frekvenciát elnyerő Autórádió Kft. vezetése a frekvencia eladását fontolgatja és a Klubrádiót is megkereste ez ügyben. Mint írták, a győztesek kétszázmillióért adnák el cégüket.

A Klubrádió vezetése ennek kapcsán közölte, egyrészt nincs kétszáz millió forintja a vásárlásra, másrészt értelmetlennek tartják ennyi pénzt költeni egy olyan frekvenciára, amelyet irreális feltételekkel nyert el az Autórádió. Az Autórádió bevállalt évi 75 millió forint + ÁFA műsorszolgáltatási díjat, ami a mai piaci viszonyok között kitermelhetetlen. Harmadrészt az Autórádió által elnyert frekvencia pályázat olyan műsorprogramot kínál, ami a Klubrádió számára lényegében teljesen értéktelen. A rádió vezetése hangsúlyozta, még sokan nem értik, hogy a hallgatók nem a frekvenciát hallgatják, hanem a műsort, de a Klubrádió továbbra is ehhez az értékrendhez tartja magát. Emellett a Klubrádió nem adta fel a reményt, hogy a Fővárosi Ítélőtábla megváltoztatja, vagy megsemmisíti a Médiatanács által a pályázat elbírálása során meghozott, többszörösen jogszabálysértő döntést.

Ha a Klubrádió nyolcmillió forinttal többet ajánl, elnyeri a frekvenciát

Ha a Klubrádió nyolcmillió forinttal többet ajánlott volna, akkor ma az övé lenne a 95.3 MHz-es frekvencia - mondta kedden a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának szóvivője az m1 Ma reggel című műsorában.

Kiricsi Karola közölte: a rádió az 53 millió forintos, minimális éves díjajánlaton felül egy jelképesnek mondható plusz vállalást tett pályázatában, 0,4 százalékot vállalt a minimálár felett.

Ehhez képest a nyertes plusz 40 százalékot ajánlott, vagyis csaknem százszorosát, mint a Klubrádió - közölte a szóvivő.

Kiricsi Karola érthetetlennek tartotta a rádió kockázatvállalását, hiszen, mint mondta, a csatorna üzemeltetői májusban, a fenntartásuk érdekében tartott pénzgyűjtő kampány során mintegy 120 millió forintot szedtek össze.

Arról, hogy a Klubrádió a 95.3 MHz-es frekvenciával kapcsolatos pályázat decemberben meghozott eredményét jogi úton támadta meg, a szóvivő kijelentette: a médiatanács vállalja döntését a bíróság előtt, hiszen annak alátámasztására minden formai és tartalmi adat rendelkezésre áll.

"A baj az, hogy nemzetközi színtéren terjedtek a vádak", miszerint a médiatanács elhallgattatta a Klubrádiót - tette hozzá Kiricsi Karola, kifogásolva, hogy például az Európai Bizottság sajtószabadságot vizsgáló munkacsoportja előtt sem tudta szakmai érveit kifejteni a magyar hatóság.

Neelie Kroes támogatásáról biztosította a Klubrádió elnökét

Neelie Kroes, a digitális és médiaügyekkel foglalkozó EU-biztos, az Európai Bizottság médiaügyekben illetékes alelnöke még a hét elején találkozott Arató Andrással, a Klubrádió elnökével, és megígérte neki: továbbra is arra bátorítja a magyar kormányt, hogy "demokratikus módon cselekedjen".

Kroes keddi közleményében kitért arra, hogy a Klubrádió számos politikai és gyakran bíráló hangvételű kommentárt közöl, és csak 2011-ben nyolc helyi frekvenciáját vesztette el.

"Ezek a tények aggodalommal töltenek el a magyarországi médiaszabadságot és médiapluralizmust illetően" - mondta Kroes. Hozzátette: nem pusztán a nemzeti és az európai jogszabályalkotás technikailag korrekt alkalmazásáról van szó, hanem inkább arról, hogy ezeket az alapelveket miként lehet működésbe hozni.

Az EU-biztos utalt arra, hogy José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke a múlt héten az Európai Parlamentben felszólalva arra ösztönözte a magyar kormányt, hogy felelősen és demokratikus módon, minden magyar állampolgár érdekében cselekedjék.

Kroes munkacsoportja arra keresi a választ, vajon a Médiatanács azon döntése, mely szerint a Klubrádiótól márciustól elveszik a frekvenciáját, az európai törvénykezésbe ütközik-e, különös tekintettel arra a 2002-ben kelt szabályozásra, amely rendelkezik az elektronikus hírközlés hálózatainak és szolgáltatásainak engedélyezési eljárásairól.

MSZP: a Klubrádió "betiltását" fideszesek rendelték meg

Az MSZP szerint a Klubrádió "betiltását" a Fidesz megrendelésére "pártszolgálatosok" hajtották végre - közölte Nyakó István szocialista országgyűlési képviselő kedden.

A szocialista politikus hangsúlyozta: a médiatörvényt a Fidesz találta ki és fogadta el, ezért "hihetetlenül szánalmas és képmutató azzal házalni a szabad világ aggódó közvéleménye előtt, hogy ez a Fidesz-diktátum köti az azt kiagyalók kezét, akkor amikor sorra buknak ki a sajtószabadságot sértő következményei".

Nyakó István hozzátette: a médiatörvény következményeként a médiatanács elnökét és tagjait a Fidesz delegálta, "tehát ma a magyar sajtót fideszesek felügyelik, és a közszolgálati médiát pedig irányítják is".

Ez a testület döntött arról, hogy "az egyetlen közéleti politikai műsorokat sugárzó nem kormánypárti magyar rádió ne szólhasson tovább" - tette hozzá.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.