Kihagyták az MSZP-t az egyeztetésből
Ujhelyi szerint példátlan a Jobbik magatartása
Példátlannak tartotta az Országgyűlés szocialista alelnöke, hogy Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik) kérésére tárgyalási szünetet kellett elrendelnie a választójogi törvényjavaslat tárgyalása közben "úgy, hogy Gaudi-Nagy Tamás egyértelművé tette, hogy a kormánypártokkal szeretne egyeztetést folytatni, az MSZP-t kihagyva".
2011.12.02 18:20MTIA szocialista politikus erről a parlamenti szünetben nyilatkozott, pénteken.
Amikor Gaudi-Nagy Tamás tárgyalási szünetet kért, azt mondta: "viszonylag jó a helyzet, mert a tőlünk jobbra álló szekció teljesen üres, mi egyébként ezt szeretnénk, erre vonatkozó javaslatot nyújtottunk be az átmeneti törvényhez, amelyben kértük az MSZP feloszlatását, vagyonának elkobzását, úgy tűnik, az MSZP ezt megértette és már nincs is köztünk"
Ujhelyi István erre reagálva kijelentette: "összenőtt, ami összetartozik". Szerint a Jobbik olyan megoldás keresésére törekedett, ami a szocialistáknak kárt okoz. Azt is furcsállta, hogy Gaudi-Nagy Tamás már a kérését megelőzően, húsz percen át egyeztetett a teremben Lázár János, Kósa Lajos és Kövér László fideszes politikusokkal.
A választójogi törvényjavaslat tárgyalása közben háromnegyed ötkor Gaudi-Nagy Tamás szünetet kért, arra hivatkozva, hogy a frakciók egyeztetni tudjanak álláspontjaikról, és azon módosító javaslatokról, amelyekkel szerinte elfogadhatóvá válna a törvényjavaslat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06