Riasztás!
Szálló por - ismét romlott a levegő minősége Nyíregyházán
Ismét romlott a levegő minősége Nyíregyházán; a városban a szálló por legutóbbi 24 órás átlagkoncentrációja meghaladta a riasztási küszöbértéket - tájékoztatta a település önkormányzatának sajtószolgálata csütörtök este.
2011.11.24 17:44MTIA napi átlagkoncentráció 146,14 mikrogramm volt köbméterenként, s ha péntekre sem javul a helyzet, akkor az önkormányzat elrendeli a szmogriadó riasztási fokozatát - mondta Parillák Gabriella sajtóreferens.
Szentesi Péter, a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség igazgatója közölte: Nyíregyházán a levegő minősége szerdán az esti órákban kifejezetten veszélyes volt, elérte az egészségügyi határérték hétszeresét.
Csütörtök délelőtt 9 óráig a hatvanperces értékek nem csökkentek 100 mikrogramm alá, s ez a kedvezőtlen helyzet várhatóan szombatig megmarad. Hozzátette: szombaton hidegfront érkezése várható, a megerősödő szél javíthatja a levegő minőségét a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyen.
A poros levegő a légúti betegségben szenvedőket, az időseket és a kisgyermekeket veszélyezteti, nekik javasolt, hogy kerüljék a szabadban való tartózkodást.