Navracsics benyújtotta javaslatát
Elektronikusan is intézhető lesz a civilek nyilvántartásba vétele
A jövőben elektronikus úton is benyújthatják nyilvántartási kérelmüket az alapítványok, egyesületek és egyéb szervezetek.
2011.11.11 14:28MTIEz derül ki a cégnek nem minősülő szervezetek bírósági nyilvántartásáról szóló törvényjavaslatból, amelyet pénteken terjesztett az Országgyűlés elé Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter.
A tárcavezető az előterjesztés indoklásában azt írta, hogy az indítvány legfontosabb célkitűzése a civil és egyéb szervezetek nyilvántartásával kapcsolatos eljárásrend modernizálása. Közölte: folyamatban van egy informatikai rendszer kialakítása, amely nemcsak a kérelmek elektronikus úton való benyújtásának lehetőségét teremti meg, hanem a bírósági ügyintézés elektronikus útra terelését is lehetővé teszi, "biztosítva ezzel a bírósági eljárás időszerűségét".
A cégnek nem minősülő szervezeteknek 2012. június 30-tól biztosítják - a papíralapú megtartása mellett - az elektronikus úton való eljárás lehetőségét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06