Egy rosszul rögzített aknafedél...
Megölte a kisfiút a szivattyú - elkezdődött az Aquaworld-per
Megkezdődött az újpesti bíróságon az Aquaworld élményfürdőben 2009 júliusában történt halálos baleset ügyében indult büntetőper; az ügyészség három embert vádol foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével amiatt, hogy egy rosszul rögzített aknafedél következtében meghalt egy 9 éves fiú, akit beszívott a hullámkeltésre szolgáló szivattyú.
2011.10.25 14:58MTI A vádirat szerint az elsőrendű vádlott vízgépészként, a másodrendű vezető uszodamesterként, a harmadrendű műszaki igazgatóként dolgozott a komplexumban.
A vádirat rögzíti: a kivitelezés során az eredeti tervtől eltérően valósították meg a szörfmedencéhez tartozó gépészeti teret felülről záró aknafedél rögzítését.
A zárszerkezet szakszerűtlen kialakítása miatt kisebb felületen volt rögzíthető az aknafedél a tartó kerethez, a négy zár így kevésbé volt ellenálló a víz forgatása során keletkező nyomásnak. A halálos balesetet megelőző napokban a szörfmedence gépészeti terét záró aknafedélről a keletkező nyomás miatt két zárszerkezet letört. Az egyik uszodamester észlelte a hibát és értesítette a vízgépészt, aki megvizsgálta a hibás aknafedelet. A vádlott - tévesen - úgy ítélte meg, hogy az aknafedél a megmaradt két zárral is biztonságosan rögzíthető, és kérte az uszodamestert, ha ismét mozogni kezd a fedél, a szörfmedencét állítsák le, és jelezzék neki a hibát.
A vezető uszodamesternek kétszer is jelezték az animátorok a hibát. Ő ugyan közölte, hogy a hiba elhárítása folyamatban van, ténylegesen azonban nem intézkedett a probléma azonnali elhárítása, illetve a szörfmedence üzemeltetésének felfüggesztése iránt.
A műszaki igazgatót ugyancsak azzal vádolják, hogy bár a vízgépész jelezte neki a hibát, nem intézkedett sem a javításról, sem a medence lezárásáról.
A kisfiú 2009. július 23-án a szörfmedence járófelületén lévő aknafedélen állt, amikor a víztömeg indulásakor kialakuló nyomás hatására a rosszul rögzített aknafedél elmozdult és a sértett az aknafedéllel együtt a gépészeti térbe zuhant. A nagy sebességgel áramló víz a gyereket elsodorta, majd a hullámkeltésre szolgáló nagy teljesítményű szivattyú beszívta, s ennek következtében életét vesztette.
A keddi tárgyaláson a vádlottak vitatták felelősségüket. A per februárban 9-én, tanúk meghallgatásával folytatódik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06