Szolidaritást vállalnak

Hillerék majd megölelgetik Gyurcsányt

A szolidaritás nagyobb erő, mint a politikai vita, ezért az MSZP Társulás a szociáldemokrata értékekért elnevezésű platformja megjelenik Gyurcsány Ferenc volt kormányfő hétfői gyanúsítotti kihallgatásakor, a Központi Nyomozó Főügyészség épülete előtt.

2011.10.01 14:31MTI

Közlése szerint még az MSZP november közepi kongresszusa előtti időpontra kezdeményezik a párt hét platformjának közös konferenciáját, amely az MSZP és a magyar demokrácia jövőjéről szól majd. A cél, hogy "világosan kialakítsunk egy irányt, amelyet a többség közösen képviselni tud" - fogalmazott Hiller István.

Kérdésre válaszolva azt mondta, ő nem kezdeményezi, hogy a platformkonferencián szerepeljen Gyurcsány Ferenc pártból való kizárásának ügye, és kételyét fejezte ki, hogy ez a téma meghatározóan felmerül-e majd.

A szociáldemokrata társulás a majdani demokratikus ellenzéki összefogás erősítéséről szeretne elsősorban tárgyalni ezen a plénumon - hangsúlyozta. Hiller István utalt arra, hogy az együttműködés lehet "belső koalíció", de lehet szó párton kívüli erővel való összefogásról is, így szeretnék elérni legszélesebb körben a szavazókat. Gyurcsány Ferenccel akkor is megvalósítható az együttműködés, ha ő a pártból kiválik - jegyezte meg.


Más felvetésre kifejtette: a jövő évi költségvetés-tervezet egyik nagy vesztese az oktatásügy. Emlékeztetett a Széll Kálmán Tervre, amely szerint két év alatt 38 milliárd forintot terveznek kivonni a felsőoktatásból. Ez - véleménye szerint - együtt jár majd az államilag támogatott hallgatói létszám radikális csökkentésével és a tandíj bevezetésével.

Úgy fogalmazott, a nemzeti köznevelési törvény megvalósításához szükséges pénz "nem áll rendelkezésre", az iskolák államosítását és a pedagógus életpálya-modellt pedig nem lehet megvalósítani a költségvetés átcsoportosításával.

Steiner Pál, a szociáldemokrata platform tagja elmondta: teljes mértékben készen állnak az MSZP alapszabályának "koherens módosítására", és arra is, hogy az alapelvekben megegyezzenek.

Felhívta a figyelmet arra, hogy az alapszabály módosítása csak a küldöttek kétharmadának egyetértésével lehetséges. Az alapszabályban a legfontosabb alapelvek szerepelnek, úgy mint a párt profilja, politikai-ideológiai meghatározása vagy a tagsági viszonyok. Véleménye szerint külön testületnek kell foglalkoznia az alapszabály jogi kérdéseivel, míg egy másiknak az etikai, fegyelmi ügyekkel.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.