Egyeztetések kezdődnek Esztergomban

Népszavazást kezdeményez a Jobbik a "botrányvárosban"

A Jobbik esztergomi elnöke elmondta: népszavazást kezdeményez Esztergomban a Jobbik; a párt civilekkel és a többi párttal egyeztetést kezd a népszavazás kérdéseiről.

2011.09.02 16:47MTI

Zentai Plajner Zsolt tájékoztatása szerint ha a választópolgárok tíz százaléka, azaz a városban legalább 2200 ember aláírásával támogatja a kezdeményezést és az eldöntendő kérdéseket, akkor a kétharmados többségű fideszes képviselő-testületnek nincs mérlegelési joga, kötelezően ki kell írnia a népszavazást.
   
A Jobbik képviselő-testületi tagja, Stámusz Andrea elmondta: a Jobbik legalább három kérdést szeretne népszavazásra bocsátani, és köztük biztosan szerepel a városi piac üzemeltetése.
   
A piacot jelenleg egy civil szerveződés üzemelteti nyereséggel, az árusok megszervezték a takarítást és a szemétgyűjtést. Egymásnak mutatják be a díjak befizetéséről szóló csekkeket. Csütörtök esti ülésén a piac fenntartását a testület a fideszes képviselők szavazataival versenyeztetés nélkül átadta egy frissen alapított társaságnak, amely a városi vagyonkezelő alá tartozik - emlékeztetett a képviselő.
   
"Megelégeltük, hogy a fideszes többség "kétharmados pökhendiséggel" sorra követi el a törvénytelenségeket. Elegünk van abból, hogy Esztergomban verseny nélkül megmondják nekünk, ki lesz a befutó, és a lakosság érdekeivel ellentétesen döntenek" - mondta Stámusz Andrea.
   
Zentai Plajner Zsolt hozzátette, a kérdések benyújtása után 15 napja van a jegyzői feladatokat ellátó referensnek, hogy jóváhagyja a felvetéseket, majd legalább egy, legfeljebb négy hónapon belül ki kell írni a népszavazást.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.