Közvetlenül érintette őket a japán katasztrófa

Magyarországra érkeztek a fukusimai diákok

Kéthetes magyarországi látogatásra érkezett hétfőn 17 japán diák a márciusi földrengés, szökőár és nukleáris baleset által sújtott fukusimai térségből.

2011.07.25 20:05MTI

A 14 és 17 év közötti fiatalokat a meghívó Hódmezővásárhely nevében Lázár János, a város fideszes polgármestere és Ito Tecuo, Japán nagykövete köszöntötte a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
   
Valamennyi, Magyarországra érkezett diák családját közvetlenül érintette a katasztrófa - mondta a repülőtéri fogadáson Hódmezővásárhely polgármestere. Lázár János hozzátette: jelképes segítséget nyújtanak a fiataloknak, és remélhetőleg jó benyomásokkal fognak távozni két hét múlva.
   
Európában Hódmezővásárhely az első város, amely a természeti katasztrófa sújtotta japán területről érkező diákokat fogad.
   
A fiatalok nyaralni érkeztek Magyarországra, megismerkednek Hódmezővásárhellyel és térségével, a Balaton, Esztergom, Visegrád és Budapest főbb nevezetességeivel. A diákokat jövő szerdán fogadja Schmitt Pál köztársasági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.