Rendkívüli tanítási szünet lehet
Az iskolaigazgató dönthet: megtartják-e az órákat a BKV-sztrájk idején
A közoktatásról szóló törvény alapján minden iskolaigazgató mérlegelheti, hogy az irányítása alatt lévő iskolában a sztrájk napján megtarthatók-e a tanítási órák - közölte a BKV-szakszervezetek által hétfőre hirdetett munkabeszüntetés kapcsán az Oktatási és Kulturális Minisztérium vasárnap az MTI-vel.
2008.04.06 19:55MTIA közoktatásról szóló törvény alapján minden iskolaigazgató mérlegelheti, hogy az irányítása alatt lévő iskolában a sztrájk napján megtarthatók-e a tanítási órák - közölte a BKV-szakszervezetek által hétfőre hirdetett munkabeszüntetés kapcsán az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) vasárnap az MTI-vel.
Az intézményvezetők a hiányzók és bejárók magas száma miatt rendkívüli tanítási szünetet rendelhetnek el, az iskoláknak azonban gondoskodniuk kell a tanulók felügyeletéről - közölte a tárca.
Amennyiben nincs szükség tanítási szünet elrendelésére, a sztrájk miatt az iskolából távol maradó tanulók, illetve alkalmazottak hiányzását igazolt hiányzásként vagy távolmaradásként kell elfogadni - fűzte hozzá a közoktatási szakállamtitkár titkársága.
Tekintettel arra, hogy a közoktatásról szóló törvény értelmében a pedagógusok tanítási időkeretébe csak a ténylegesen teljesített tanítási, foglalkozási órák számíthatók be, a sztrájk napjára tervezett órákat teljesítésként nem lehet figyelembe venni.
A nevelési-oktatási intézmény vezetője azonban a fenntartó egyetértésével dönthet úgy is, hogy a sztrájk miatt kiesett tanítási órákkal az érintett pedagógusok már megállapított tanítási időkeretét csökkenti, így őket nem éri hátrány - olvasható a közleményben.
Kapcsolódó írások:
- BKV-sztrájk: Nem tudni, lesz-e bármiféle tömegközlekedés a fővárosban
- Holnap 13 óráig sztrájkolnak a BKV-szakszervezetek
- Utolsó lehetőség a BKV-sztrájk elkerülésére - Elkezdődött az egyeztetés
- Nemes Gábor: Nincs sok esély egyezségre a BKV vezetőségével
- Elkerülnék a hétfői sztrájkot - Ma még tárgyalnak a BKV-nál