MSZP: az ügyészség hozza nyilvánosságra a vádakat
Lendvai sötét gyanúval él a kormány ellen
Lendvai Ildikó szerint az ügyészségnek nyilvánosságra kellene hoznia a volt titkosszolgálati vezetőket érintő vádakat.
2011.07.09 14:08MTIA szocialista politikus erről szombati budapesti sajtótájékoztatóján beszélt kérdésre válaszolva.
Az MSZP-s politikus kijelentette: nemcsak a felmerült vádak - így a kémkedés - miatt, hanem az érintettek - volt titkosszolgálati miniszter, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt vezetői - miatt is "az ilyen esetekben a lehető legteljesebb nyilvánosságra van szükség".
Amíg ez nem történik meg, és még a vádat sem ismerheti meg a nyilvánosság, Lendvai Ildikó szerint "sötét gyanúval" kell élni a kormány ellen: "eddig úgy tűnt, hogy volt kormánytagokon először a Sukoró-üggyel próbálnak fogást találni (…) de kellett egy másik ügy, azonban hogy ez ne múljon el olyan gyorsan, ezért olyan ügyet sikerült választani, amelyről meg sem tudhatjuk, hogy mi az".
A szocialista politikus szerint ezt a gyanú csak a nyilvánosság tájékoztatásával oszolhat el.
Galambos Lajost június 28-án vették őrizetbe, majd házi őrizetbe helyezték. Az NBH volt főigazgatóját kémkedéssel gyanúsítják.
Szilvásy György volt titokminisztert július 1-jén vették őrizetbe, és július 4-én helyezték szabadlábra. A volt minisztert szintén kémkedéssel gyanúsítják.
Laborc Sándort - aki Galambos Lajost követte az NBH élén - július 2-án vették őrizetbe, majd július 5-én helyezték szabadlábra, ellene bűnpártolás a gyanú.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06