Kihívóktól mentesen megkezdődött a tisztújítás
Újraválasztották Orbánt - körbedicsérte magát a Fidesz
Megkezdődött a tisztújítás vasárnap kora délután a Fidesz XXIV. kongresszusán. Orbán Viktor pártelnöknek, valamint a négy alelnöknek, Kósa Lajosnak, Pelczné Gáll Ildikónak, Pokorni Zoltánnak és Varga Mihálynak nincs kihívója.
2011.07.03 16:27MTIA 13 óra 10 percig tartó szavazás időtartamára szünetet rendeltek el.
Deutsch Tamás levezető elnök tájékoztatása szerint a szavazás kezdetéig 1.533 küldött regisztrált. Ezt megelőzően a kongresszus egyhangúlag elfogadta a párttestületek beszámolóit.
Orbán Viktor 2003 óta pártelnök, azt megelőzően 1993 és 2000 között is ő állt a Fidesz élén.
Az alelnökök számát a Fidesz 2005-ös tisztújító kongresszusán növelték kettőről négyre.

Újraválasztották a Fidesz elnökének Orbán Viktort a párt XXIV. kongresszusán, vasárnap, valamint újfent bizalmat kapott az alelnöki poszton Kósa Lajos, Pelczné Gáll Ildikó, Pokorni Zoltán és Varga Mihály.
Kövér keménynek nevezte az elmúlt két évet, Berényi szerint értékmentés folyik, Kósa aggódik a hitelességért, Lázár a mellét veri büszkeségében - Kattintson, és olvassa el a kongresszuson hallható beszédeket!
Orbán: kiállunk Magyarországért!
Orbán Viktor szerint a Fidesz és a kormány minden helyzetben, bárkivel szemben kiállt és kiáll Magyarország, az itt élők mellett.
A pártelnök-miniszterelnök a Fidesz vasárnapi kongresszusán, miután újraválasztották, azt mondta: a Fidesz megtanulta, hogy nem ideológiákért, hanem Magyarországért kell kiállnia, így kiállt az országért "a nemzetközi és a hazai baloldallal szemben" is. "A hazai és a nemzetközi szocialisták politikája egyszerű, mint a faék: demokrácia csak akkor van, ha ők vannak a kormányon" - fogalmazott, hozzáfűzve: a magyar kormány kiállt az ország mellett, amikor nemtelen támadások érték Európában, és világossá tette, nem tűr beleszólást, kioktatást senkitől.
"Kiálltunk az emberekért, amikor bank- és válságadót vezettünk be a megszorítások helyett (...), amikor csendben és békében elköszöntünk az IMF-től" - jelentette ki.
Az emberek melletti kiállásként értékelte a miniszterelnök azt is, hogy közölték a rendvédelmi dolgozókkal: "senki, így ők sem követelhetnek maguknak indokolatlan előnyöket és kiváltságokat".
"Kiálltunk és továbbra is kiállunk azért, hogy Magyarországon is legyen következménye a szavaknak és a tetteknek, ezért ragaszkodunk az elszámoltatáshoz" - mondta Orbán Viktor.
"Nem hagyjuk, hogy az ország visszasodródjon a görög útra"
Nem fogjuk hagyni, hogy Magyarország visszasodródjon a "görög útra" - jelentette ki Orbán Viktor.
Szavai szerint készen állnak arra, hogy megvívják a Fidesz történelmének legnagyobb küzdelmét a múlt hibáival és azokkal, akik ma is védelmezik e hibákat.
Vannak, akik jól jártak, miközben az emberek elveszítették munkájuk gyümölcsét; vannak, akik degeszre keresték magukat azon, hogy az országot a feje búbjáig eladósították - sorolta, hozzátéve, hogy vannak, akik a jövő útjáról a "görög útra" akarják terelni Magyarországot.
A Fidesz azonban végig fog menni a jövő útján - hangsúlyozta. Az EU-elnökséget értékelve úgy fogalmazott: elvégezték a munkát, visszaverték a támadásokat, "az Európai Parlament izgága kötekedőinek adtunk néhány kokit, leesett néhány saller".

Varga: elhárítottuk a gazdasági összeomlás veszélyét
Varga Mihály szerint a kormány az elmúlt egy évben elhárította a gazdasági összeomlás veszélyét. A Fidesz alelnöke pártja vasárnapi kongresszusán azt mondta: Magyarország mára elkerült a veszélyzónából, a szakadék széléről, a teendőknek azonban nincs vége, a felemelkedéshez minél több embernek munkalehetőséget kell biztosítani.
Emlékeztetett arra, hogy a kormányváltás után jelentést készítettek az ország állapotáról, arról, hogy a szocialisták válságot hagytak maguk után. Az államadósság-növekedés okait vizsgáló parlamenti bizottság előtt "Medgyessy Pétertől kezdve, a szemlőhegyi demokratán át, a közismert libatenyésztőig" az MSZP-kormányok vezetői mégis azt állították, hogy alattuk rendben mentek a dolgok - jelentette ki Varga Mihály. Véleménye szerint azonban az előző kormányok tagjainak, Bajnai Gordonnak, Veres Jánosnak, Draskovics Tibornak "felelnie kell azért, amiért az ország következő tíz évét elzálogosították". Kitért arra, hogy a Fidesz-KDNP a gazdasági összeomlás elkerülése érdekében új eszközökkel élt: állami költségstopot és bérplafont vezetett be, csökkentette a pártok költségvetési támogatását, 98 százalékos adóval sújtotta a több millió forintos végkielégítéseket.
A Fidesz-kabinet világossá tette, nem hajlandó elődje bukott gazdaságpolitikáját, a megszorításokat "IMF-hátszéllel" folytatni, helyette ágazati különadókat vetett ki a bankokra, biztosítókra, az energetikai vállalatokra, a kiskereskedelmi áruházláncokra és a telekommunikációs cégekre, mert az emberek újabb terheket már nem tudnak vállalni - fűzte hozzá.
Varga Mihály ugyanakkor hangsúlyozta: hamis állítás, hogy a kormány külfölditőke-ellenes volna, a bankok és az energetikai vállalatok közül a legnagyobb adóterhet magyar cégek fizetik. Kitért arra, hogy a Fidesz-kormány nem feledkezett meg "szövetségeseiről", a hazai kis és közepes vállalkozásokról, segítésük érdekében csökkentette a társasági adót, elindította az Új Széchenyi Tervet és a Széchenyi beruházási hitelt. Emlékeztetett arra is, hogy a kormány több kisadót megszüntetett, a devizahitelesek ügyében pedig megállapodást kötött a bankszövetséggel.
Az államtitkár a magyar-orosz kapcsolatokat veszélyeztető "taposóaknák" egyikének fölszedéseként értékelte a Mol-részvények visszavásárlását, a keleti nyitás eredményeként a magyar és a kínai kormányfő által aláírt gazdasági megállapodásokat. Azzal kapcsolatban, hogy az LMP képviselői a parlamentben a tibeti zászlót ábrázoló pólóban tiltakoztak ez ellen, Varga Mihály úgy fogalmazott: nem emlékszik arra, hogy az ellenzéki párt hasonlóan lépett volna fel a felvidéki magyarok anyanyelvhasználatának korlátozása ellen.
Varga Mihály az új alaptörvénnyel összefüggésben arra hívta fel a figyelmet, hogy az - az államadósság csökkentése és a gyermekvállalás ösztönzése érdekében szükséges rendelkezések mellett - kimondja, képességei és lehetőségei szerint mindenki köteles hozzájárulni a közösség gyarapodásához.
Pelczné: a média- és az alaptörvény is európai szellemiségű
Pelczné Gáll Ildikó szerint sem a magyar médiatörvény, sem az új alaptörvény európai szellemiségéhez nem férhet kétség.
A Fidesz kongresszusán a párt alelnöke, európai parlamenti (EP) képviselő az elmúlt időszak politikájáról szólva közölte: sosem gondolta volna, hogy olyan ügyért kell majd felszólalnia az EP-ben, amely "a mi legbelső belügyünk, a magyar emberek magánügye". Ám "kollégáimmal sikeresen bizonyítottuk", hogy sem a magyar médiatörvény, sem az új alaptörvény európai szellemiségéhez kétség sem férhet - fogalmazott. Rámutatott ugyanakkor arra, hogy a következő évek is hordoznak majd konfliktusos helyzeteket. A Fidesz XXIV. kongresszusát ugyan még megérinti az Európában is egyedülálló kétharmados siker "örömszele", de a vasárnapi tanácskozás a változás mellett inkább már a jövőről, a munkáról szól - mondta Pelczné Gáll Ildikó.
Az eddigi kormányzati lépésekről, benne a magyar EU-elnökségről szólva úgy fogalmazott: az a magyar felelősségéről és a felelős politizálásról szólt.
Pelczné Gáll Ildikó kitért a nőpolitikára is, kijelentve: a család és a hivatás nem zárja ki egymást, nem kell választani a kettő között, a nők érvényesülése csak a család viszonylatában képzelhető el. Éppen ezért örömteli dolog, hogy a magyar társadalom még mindig család- és gyermekcentrikus - fűzte hozzá.