Leszállítják?

Budapest vs. Alstom: gratulált a sikeres csörtéhez az MSZP

Az MSZP szerint Budapest vezetősége nagy lépést tett az Alstom-ügy megoldása felé a keddi megbeszélésen, amelyen a metrókocsik leszállításáról volt szó.

2011.06.22 09:36MTI

Tüttő Kata, a párt frakcióvezető-helyettese, aki a keddi egyeztetésen Tarlós István főpolgármester meghívására ott volt a tárgyaláson - a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt azt mondta, az MSZP is azt szeretné, ami a város érdeke, azaz, hogy minél előbb megérkezzenek a metrókocsik.

A tegnapi tárgyalás nagy lépést tette ebbe az irányba, pozitív szaldóval zárult, de akkor lesz eredményes, ha meg is érkeznek a kocsik - közölte.

Nehéz meg mondani, hogy mekkora esély van a megegyezésre, az irány azonban jó - tette hozzá. Tarlós István kedden több órán keresztül tárgyalt Patrick Kronnal, a francia Alstom-csoport elnök-vezérigazgatójával. A tárgyalások utáni sajtótájékoztatón a főpolgármester azt mondta, rendkívül közel kerültek a megoldáshoz.

Mint mondta, kimerítő, de az utóbbi nyolc hónapot figyelembe véve nagyon konstruktív volt az egyeztetés.

Hozzátette: "meg kell fogalmaznunk azt, amiben ma meg tudtunk állapodni", és rendkívül közel a megoldás. Patrick Kron, a francia Alstom-csoport elnök-vezérigazgatója azt mondta, Tarlós István meghívására néhány hét múlva visszatér Budapestre, és lezárhatják a megbeszélést. Közölte: kiderült, hogy mindkét fél gyakorlati megoldást szeretne találni a problémákra.

A megbeszélés után (fotó: MTI)


A megbeszélésen jelen volt Kocsis István, a BKV és Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója, György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes és Tüttő Kata, az MSZP frakcióvezető-helyettese is.

A BKV tavaly október 20-án bontotta fel az Alstommal a szerződést, amelyet még 2006-ban a 2-es és 4-es metróra szánt szerelvények gyártására kötöttek.

A felmondása oka az volt, hogy az Alstom nem szerezte meg határidőre a szerelvények gyártásához szükséges típusengedélyt.

Ezzel egyidejűleg a BKV megpróbálta lehívni a szerződésben foglalt bankgaranciát, amelynek jogosságát az Alstom vitatta.

Álláspontjuk szerint ugyanis a BKV jogtalanul mondta fel a szerződést, így a garancia lehívása sem lehet jogos. Az Alstom emiatt beperelte a BKV-t. A nanterre-i bíróság tavaly decemberben nem jogerősen úgy döntött, hogy megtiltja a BKV-nak a bankgarancia lehívását. A másodfokon eljáró versailles-i bíróság júniusban engedélyezte a BKV-nak a 30 milliárdos bankgarancia lehívását, a teljes összeg hamarosan meg is érkezett a BKV számlájára.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.