"Nincsen ok aggodalomra"
Csődben a Saab?
A Saab nem áll az összeomlás szélén, a múlt heti fizetési problémák ellenére nincsen ok aggodalomra - hangsúlyozta a Spyker, a svéd autómárka holland tulajdonosa hétfőn.
2011.04.04 15:48MTIA Saab üzemeiben a múlt héten három napra leállt a munka, mert megszakadt az alkatrész-utánpótlás. A beszállítók rendezetlen számlák miatt függesztették fel az ellátást.
A Spyker szerint csupán "kisebb fennakadás" történt, és időközben megoldódtak a problémák. "A Saabnál továbbra is folyik a gyártás, a társaság nincsen csődveszélyben" - hangoztatta a tulajdonos szóvivője.
A Spyker a múlt héten elismerte, hogy egyes beszállítók szüneteltették szállítmányaikat, mivel egyes kifizetésekről és a feltételekről tárgyalások folytak. A társaság közleményében arról tájékoztatott, hogy "megfelelő anyagi fedezettel rendelkezik rövid távú kötelezettségeinek teljesítéséhez, pénzügyi helyzetének és tőkestruktúrájának megerősítésére törekszik".
Sajtóbeszámolók szerint a múlt héten egyebek mellett a Lowe Brindfors, a Saabot népszerűsítő reklámügynökség és a logisztikai feladatokat ellátó DB Schenker szállítmányozási vállalat is leállította az autógyárnak végzett összes munkáját a kifizetetlen számlák miatt.

Az évek óta veszteséges Saab Automobile AB 2010 februárjában került a holland Skyperhez az amerikai General Motorstól (GM). A vételár 74 millió dollár volt, a GM azonban megtartott egy 326 millió dollár értékű részvénycsomagot. A holland tulajdonos 400 millió eurós hitelt kapott a svéd kormánytól a Saab fejlesztésére. Az autógyár svédországi üzemeiben több mint 3 ezren dolgoznak.
A Spyker 2010-ben 31.696 Saab-gyártmányú autót értékesített, szemben a tervezett 50 ezerrel. A társaság az idén 80 ezer, 2012-ben pedig 120 ezer autót kíván értékesíteni. A Spyker 2010-ben 218 millió eurós nettó veszteséget könyvelt el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06