Feltámadhat a Smart ForFour
Újabb négyülésessel készül a Smart
Bújkálhat egy LGT-rajongó a Smart fejlesztői közt: nem adják fel, és újra próbálkoznak egy négyüléses változattal - noha a For Four anno nem volt kimondottan népszerű. Mondhatni, megbuktak vele. Mercedesként talán népszerűbb lesz.
2008.02.04 17:30ma.hu
A Mercedes fejlesztői ragaszkodnak bizonyos elképzelésekhez: így, függetlenül attól, milyen csúfos fogadtatásban volt a Smart ForFournak része, újabb négyüléses miniautót akarnak összetákolni.
A különbség annyi lesz, hogy nem új koncepciót dolgoznak ki, hanem a kétüléses eredetit hosszabbítják meg kicsit (vagy nagyon, ha akár csak egy tízes adag zsebkendőt is be akarnak szorítani a csomagtérbe). Ez nem különösebben bonyolult feladat: a Smart platformjára már épül ötajtós Mitsubishi Japánban.
Ami inkább kérdéses, az az új kocsi márkája lesz. A Smart ügyvezetője ugyanis elpöttyintett egy olyan információt, hogy az új négyajtós esetleg Mercedesként jön ki - hátha ezen a néven sikeresebb lesz dicstelen elődjénél.