A túlélés érdekében
A GM Europe 10%-kal akarja csökkenteni a munkabérköltségeket
Az amerikai General Motors európai részlege 10 százalékkal akarja csökkenteni a munkabérköltségeket, de egyelőre nem készül munkahelyek megszüntetésére.
2008.11.28 08:00MTIEzt tartalmazza Carl-Peter Forster, a zürichi székhelyű General Motors Europe elnöke által írt levél, amelyet a munkavállalóknak küldött. A csütörtökön nyilvánosságra került levélben Forster rámutatott, hogy a világgazdasági válság közepette a vállalatot szorongatják a csökkenő eladások, ráadásul a fogyasztók a kisebb és hatékonyabb autók vásárlása felé fordultak.
A túlélés érdekében a GM Europe elnöke nem lát más alternatívát, mint "agresszív módon csökkenteni a szerkezeti költségeket". A cél a munkabérköltségek 10 százalékos lefaragása, mégpedig a munkaidő és a bérköltségek, illetve más, a munkával kapcsolatos ötletek révén. Forster egyelőre kizárja a munkahelyek számának csökkentését, de figyelmeztetett arra, hogy az autópiaci helyzet romlásának esetén más intézkedésekre is szükség lehet. A General Motors több európai autómárkával rendelkezik, övé az Opel, a Saab, a Vauxhall és a Chevrolet.
A legjelentősebb márka, az Opel egyedül Németországban több mint 26 ezer munkavállalót foglalkoztat. Az Opel nemrégiben mintegy egymilliárd dolláros garancia vállalását kérte a német kormánytól, hogy biztosítani tudja finanszírozását az anyavállalat csődjének esetére.

Klaus Franz, a GM Europe központi üzemi tanácsának elnöke bírálta a menedzsmentet amiatt, hogy azonnal a munkabérköltségekre koncentrálnak, amikor a mérleg kiegyensúlyozásáról beszélnek. A bérköltségek csökkentése helyett inkább az értékesítési lánc szélesebb felülvizsgálatát javasolják, emellett látni szeretnék a következő öt évre vonatkozó üzleti terveket, valamint a "nem hatékonynak" ítélt európai szerkezet megváltoztatására vonatkozó elképzeléseket.
A General Motors a legnagyobb a három detroiti autógyártó között, s felhetően a legnagyobb segítségre szoruló is. A deitroiti hármak - a GM, a Ford és a Chrysler - 25 milliárd dolláros áthidaló hitelt kértek az amerikai kormányzattól az életben maradáshoz, de a kongresszus demokrata párti vezetői decemberre halasztották a szavazást a szövetségi segítségről, mert átalakítási terveket várnak a cégektől. A GM nyolc évvel ezelőtt még 177 ezer embernek adott munkát az Egyesült Államokban, de ez a szám mostanra 104 ezerre esett vissza.
Kapcsolódó írások:
- Megvált a Suzuki-részvényeitől a GM
- A General Motors 2009-ben akár csődbe is mehet
- Nem nyújt támogatást a GM-Chrysler fúzióhoz az USA kormánya
- Történelmi mélyponton a General Motors részvényei
- Szabadságol a GM Powertrain, nem úgy a győri AUDI Motor
- Állami támogatást kér a General Motors, a Ford és a Chrysler
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06