Kinek az autója?

Japán magyar Suzukit importál

A magyarországi Suzuki cég által gyártott Splash modell értékesítése kezdődött meg kedden Japánban.

2008.10.21 12:00MTI

A Splash az első magyarországi Suzuki-modell, amit a szigetországban értékesítenek. A Suzuki közleménye szerint a Magyarországon gyártott modell ára 1,24 millió jen (12 ezer dollár). A cég havonta 500 Splash-t tervez értékesíteni Japánban.

A Suzuki - amely a negyedik legnagyobb japán autógyártó - követi hazai riválisait és új kiskocsival jelenik meg a hazai piacon, ahol csökken a fogyasztók bevétele, miközben többet kell költeniük élelmiszerre és üzemanyagra.


Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.