Érdekes szakkiállítás hazánkban

Járműgyártás-technológiai szakkiállítás, kutatási konferencia Győrött

Járműgyártás-technológiai szakkiállítás nyílt szerdán a győri Széchenyi István Egyetemen.

2008.09.25 18:56MTI

A bemutató a méréstechnológia, az anyagvizsgálat, a gyártástechnológia, továbbá a gyártás- és a szerszámtervezés területeit öleli fel - mondta a megnyitóhoz kapcsolódó sajtótájékoztatón Szilasi Péter Tamás, a Járműipari Regionális Egyetemi Tudásközpont (JRET) menedzserigazgatója. 

A kiállításon 25 cég vonultatja fel eszközeit és szolgáltatásait. Így a kiállítók standjain megismerkedhetnek a korszerű eszközökkel a kutatás-fejlesztési konferencia látogatói is, a kétnapos konferenciát ugyanis a kiállítás szomszédságában rendezik csütörtökön és pénteken. 

Czinege Imre egyetemi tanár, a JRET irányító testületének elnöke elmondta: szoros együttműködést alakítottak ki a tudomány és az iparág szereplői között a most lezáruló 1,8 milliárd forintos projekt keretében, amelyhez 1,1 milliárd forintos támogatást nyertek, a többit a partnervállalatok adták hozzá. 

Az együttműködés eredményeként a partnercégek: a Rába Futómű Kft. fejlesztette futóműveit, bővítette tervezés-módszertani kapacitásait. A gépkocsi tükörgyártással foglalkozó Visiocorp Bt. korszerűsítette a festéstechnológiát, modern kísérleti labort létesített és közel húsz mérnökkel a fejlesztő központot alakított ki, amely a nemzetközi cég Európában működő vállalatainak dolgozik. 

A harmadik konzorciumi partner, a Borsodi Műhely Kft. a forgácsoló technológiáját fejlesztette és laborfejlesztést is végrehajtott. Czinege Imre közölte: a kutató-fejlesztő munkát folytatják a két régi partnerrel, a Rába Futómű Kft.-vel és a Borsodi Műhellyel. 

Harmadikként egy kisvállalkozás kapcsolódik a programba. A következő három és fél évben 1,250 milliárd forintot költenek az integrált termék- és technológiafejlesztésre. Az összeg nagyobb hányadát, 900 millió forintot a nemzeti kutatási technológia hivatal pályázatán nyerték, 350 millió pedig a hozzáadott vállalati forrás.
 
Az együttműködés célja, hogy versenyképes terméket tudjanak a gyártók előállítani, számítógéppel segített tervezéssel, gyártással és minőségbiztosítással. Rechnitzer János, rektor-helyettes a sajtótájékoztatón az egyetemi kutatás-fejlesztésnek a gazdaság területén megmutatkozó generáló hatását emelte ki. 

Hangsúlyozta: az új típusú együttműködési dimenziók alakultak ki az egyetem és a gazdasági szféra között, és az új elvárások a kutatástól is a módszerek folytonos korszerűsítését várják el.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.