Határon túl
Karácsonyi torlódás várható Röszkén
Az ünnepek miatt folyamatosan intenzív forgalom várható január közepéig Röszkén.
2014.12.16 12:30MTI
A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint karácsonyig várhatóan a kilépőoldali forgalom növekszik meg a röszkei autópálya-határátkelőhelyen, míg az ünnep után mindkét irányban jelentős torlódások alakulhatnak ki.
A pravoszláv karácsonyt követően, 2015. január 8-ától a határátkelőhely belépőoldalán várható jelentős forgalom, előreláthatóan január 20-áig.
A hatóságok a szolgálatot úgy szervezik, hogy az ünnepek idején az átkelő mindkét irányban teljes kapacitással működhessen. Amennyiben Röszkén a kilépőoldalon mégis torlódás alakul ki, a rendőrök a forgalmat Tompa felé terelik az M5-ös autópálya 173-as kilométerénél - olvasható a tájékoztatásban.
A tompai határátkelőhely mellett a magyar és az uniós állampolgároknak lehetséges kerülőt jelent a tiszaszigeti és az ásotthalmi határátkelőhely, mindkettő naponta 7 és 19 óra között vehető igénybe.