Több mint 12 órája havazik

Franciaország nagy részén megbénult a közlekedés

Megbénult a közlekedés vasárnap Franciaország jelentős részén a több mint 12 órája tartó folyamatos havazás következtében.

2013.01.20 14:05MTI

A polgári légi közlekedési igazgatóság kérésére a párizsi repülőtereken már korábban törölték a járatok negyven százalékát. A Roissy-Charles-de-Gaulle repülőtérről vasárnap minden tengerentúli járatot elindítottak, ezért elsősorban az Európába induló járatokat, köztük a budapestieket érintik a törlések. Párizsban a teljes felszíni tömegközlekedés szünetel az időjárási viszonyok miatt, és gépkocsival is nagyon nehéz a fővárosi utakon haladni. 

Az állami vasúttársaság (SNCF) azt közölte, hogy a vonatok legalább 25-40 perces késéssel közlekednek országszerte. A meteorológiai intézet 53 megyében adott ki riasztást az országnak a középső, észak-déli irányú széles tengelyén. A legerősebben a fővárosban és környékén, a középső országrészben, északon és a Pireneusok környékén havazik, ezeken a területeken szombat este óta 15-20 centiméteres hótakaró alakult ki. Nyugaton és az észak-keleti vidékeken elsősorban ónos eső okoz fennakadásokat a közlekedésben.
 
A közlekedési akadályok ellenére Párizsban a fotósok és a gyerekek nagy örömmel fogadták, hogy délutánra megmaradt a hó. A hóemberépítés és a szánkózás ugyanis a legnagyobb ritkaságnak számít a francia fővárosban.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.